Založ si blog

Zlo menom Facebook

Facebook sa neustále mení a žiaľ, prevažne k horšiemu.

 

Falošné vytváranie pocitu väčšinového / správneho názoru

FB dokáže zoskupiť ľudí podobného zmýšľania. Tí majú potom dojem, že ich názor je správny a väčšinový – lebo „keď je nás toľko s rovnakým názorom…“. Ak do takého osieho hniezda – ojedinele –  zabrúsi iný názor, je popravený rozzúrenými osami. Preto do takých osích hniezd – aké nájdeme napríklad v Denníku N iný názor radšej ani nezavíta, a preto vzniká dojem väčšinového / správneho názoru – prechádzajúceho až do neúmernej agresivity. Psychológovia tento jav už opísali.

 

FB tvorí politickú moc

Vyššie spomenutý efekt je v súčasnosti zneužívaný na ovládanie más voličov. Stačí aby FB politik napísal na FB stránku FB politickej strany nejakú poburujúcu – často aj  lož a FB voličský materiál sa naštartuje do vysokých obrátok – a vybieha do ulíc, kde si (prípadne) kompenzuje svoje životné, ekonomické a osobnostné frustrácie na tom, koho im označili za vinníka.

 

Blokovanie účtov

Jedného dňa vám FB zablokuje účet. Nedozviete sa prečo. FB má váš kontaktný email ale nemá dosť slušnosti, aby niekomu, kto má na FB účet oznámil dôvod zablokovania, alebo umožnil o tom diskutovať a prípadne zmeniť rozhodnutie FB.

Čo môže byť dôvodom zablokovanie účtu? Oficiálne porušenie pravidiel stanovených FB. Napríklad – nepoužitie vlastnej fotografie. Je to lož. FB je plný účtov so zjavne falošnými fotografiami majiteľa, s obrázkami psíkov, mačiek, všeličoho. FB to začne vadiť vtedy, keď niekomu – napríklad v politickej diskusii – šliapnete na otlak. Vtedy sa nájde skupina dotknutých a tí hromadne bonzujú FB. Čerta starého záleží na obsahu diskusie, podstatné je že určitá skupina sa rozhodne niekoho reportovať z dôvodu nesprávnej fotografie. Nesprávnej rovnako ako u tých ktorí reportovali.

Mnoho krát som videl napríklad ako agresívni diskutéri obhajujúci opozíciu hrozili druhým násilím, alebo aj smrťou. Toto FB nevadí, taký účet nezablokuje. Zablokuje ho vtedy, ak sa dav rozhodne niekoho bonznúť FB hromadne.

Čo vás čaká v prípade zablokovania účtu?

  • Nový účet môžete vytvoriť, ale do pár minút bude zablokovaný
  • Alebo FB požaduje najskôr telefónne číslo a potom fotografiu tváre – na kontrolu. Po niekoľko dňovej kontrole končí účet zablokovaním. Bez oznámenia dôvodu, lebo arogancia je druhé meno FB.
  • Popisujú sa aj požiadavky odoslaní fotografie dokladu, na základe nejaká firma FB vraj skontroluje doklad a vraj fotografiu následne zruší. Veríme.

Pred „sametovou revolúciou“ sme snili o slobode. Boli to časy, kedy tajné služby šmírovali, potláčali, trestali druhých.

Dnes vraj máme slobodu. Je to sloboda, ktorá končí tým, keď sa skupina ľudí rozhodne že vaše myšlienky v mediálnom priestore zruší – a to aj spätne, a FB to urobí tým najarogantnejším spôsobom. Že to nie je to isté ako fyzické potláčanie ľudí za komunizmu? Ideovo sa to už dosť podobá. A FB sa stále mení.

 

Naposledy som – prisahám úplne slušne – pridal príspevok k článku o tom, že finančná skupina žiada aby nahrávky k Gorile boli zrušené – vo význame, že dôkazy sa rušiť nemajú.

Do 3 hodín som mal zablokovaný účet.

 

Takto vyzerá obrazovka Facebooku, ktorá sa zobrazí po tom, čo si FB vyžiada telefónne číslo a overí si číslo. Následne chce porovnávať fotografiu. To robí niekoľko dní, s výsledkom „Účet bol zablokovaný“.

 

View post on imgur.com

 

FB podporuje nárast radikalizmu

FB sa akože snaží byť strašne pozitívny. Negatívny LIKE nepodporuje – to už kde by sme boli keby existovala negatívna emócia? Lebo všetko musí byť tak pozitívne. Ak by vo FB zamestnávali psychológa vysvetlil by im, že je pre zdravie spoločnosti lepšie umožniť kliknúť na príspevok DISLIKE (nepáči sa mi), ako toto neumožniť a nechať negatívnu emóciu dusiť sa v človeku a nechať ju vybublať inde – napríklad v orientácii na extrémistické / radikálne zoskupenia. (V skutočnosti, FB na svoj biznis a miliardové zárobky nepotrebuje informácie o DISLIKE, len o LIKE)

 

FB zneužíva ľudí

FB necháva ľudí, aby tvorili / pridávali obsah. Zdarma. Necháva ich lajkovať (páči sa mi) obsah – a ľudia tým zdarma pre FB robia prácu vyhľadávania toho, čo je zaujímavé. Olajkovaný (páči sa mi) obsah FB ponúka ostatným, a tým ich udržiava na FB – to je podstata podnikania FB –  toto FB potrebuje  na predaj reklamy. Je to miliardový kšeft FB – ktorý zarába na práci užívateľov FB, a to zneužívaním toho že človek je tvor spoločenský – k firemnému obohateniu. Za mňa ide o podradné podnikanie – pretože FB za tieto miliardy ktoré získava nevytvára skutočné hodnoty.

 

Vedia ľudia, že sú pre FB stádom pomocou ktorého získava FB miliardové zisky? Má na to FB od ľudí vedomý súhlas?

 

Skutočná charakterová hodnota FB

Ak v Googli necháte vyhľadávať slová „Facebook nelegálne Nemecko rozsudok“ nájdete informácie o tom ako nemecký súd potrestal FB za nelegálne používanie údajov užívateľov FB.

 

No tak FB proste ignoruj, keď sa ti nepáči!

Mnoho mediálnych portálov rieši verejnú diskusiu k článkom cez FB. Nie pre všetkých. Nie pre tých, ktorým FB obmedzí slobodu vyjadrovania myšlienok. Bez uverejnenia dôvodu. A to je všeobecný problém trendu, kam sa západná spoločnosť uberá, čo sa pre ňu stalo prijateľným.

 

Quo vadis, FB?

Trend je zjavný – k väčšiemu šmírovaniu, zneužívaniu dát ľudí, lustrovaniu ľudí cez fotografie, mobilné čísla a obmedzovanie ich slobody v tom, že niekomu FB znemožní takú istú slobodu akú majú iní.

 

Ja želám FB aby sa ho ľudia konečne nasýtili, pochopili o čom FB je, a opustili ho.

 

PS:

Vyššie uvedené je môj osobný názor, tak to vidím. Celkom si viem predstaviť, že tento môj názor môže byť zakázaný alebo potrestaný. Ako za ŠTB a komunizmu.

 

Tip pre ďalšie informácie:

  1. Vyhľadať v Google „SEDM vědeckých důvodů, proč byste měli opustit Facebook“

Iritujúce momenty kauzy “Cesta do Marrákešu”

01.12.2018

Lajčák je označovaný za špičkového diplomata. Napriek tomu v tejto téme zásadne zlyhal: Nediplomatickými vyjadreniami ako “Diskusia o tomto dokumente je ale iracionálna, akoby sa tu hrali viac »

triblavina,kamion,dialnica D1

Súvislá diaľnica do Košíc bude skôr cez Maďarsko ako cez Slovensko

11.12.2018 21:23

Bratislava a Košice budú prepojené súvislou diaľnicou minimálne o päť rokov skôr cez územie Maďarska než cez Slovensko.

štrasburg, streľba

Na vianočných trhoch v Štrasburgu sa strieľalo, hlásia jednu obeť

11.12.2018 21:17, aktualizované: 21:41

Útočník je na úteku.

francúzsko, žlté vesty

Egyptská vláda údajne zakázala predaj žltých viest v obavách z demonštrácií

11.12.2018 20:27

Zakázané predávať žlté vesty majú obchodníci jednotlivcom, nie firmám.

donald trump

USA zaradili Pakistan na zoznam krajín porušujúcich náboženské slobody

11.12.2018 19:32

Presun na čiernu listinu umožňuje, aby USA na Pakistan uvalili sankcie.

jhpi

...budúcnosť už nie je čo bývala...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 1946x
Priemerná čítanosť článkov: 973x

Autor blogu

Kategórie

Archív