Založ si blog

Manipulácia cez hranicu

.. v skutočnosti – SME takto manipuluje niekedy od čias nástupu Dzurindu a kauzy „podplácania novinárov SME“, kedy sme sa naposledy dozvedeli o pokuse manipulovať novinárov. Boli do dni, keď zomrela novinárska česť v tomto denníku a ten sa stal len úplatným štvavým plátkom, ktorý nakoniec zoficiálnil zadávateľa svojej masívnej hate propagandy, o ktorej sa hovorí aj v dokumente Gorila v časti „kto ťahá väčšinu v kampani proti Ficovi“.

 

V tomto zmysle Matúš Ritomský prekvapuje svojim FB „statusom“ – ako sa dnes nejakému textu hovorí – ktorý si ľahko vygooglite.

Chcem komentovať niektoré časti toho „statusu“, zdôrazňujem, že ako nevolič Smeru:

Marazmus, ktorý plodí súčasná garnitúra spôsobuje stagnáciu, znemožňuje zmysluplnú spoločenskú diskusiu, vytvára nedôveru v štát, centruje pozornosť na jedného presluhujúceho politika a bráni celej krajine posunúť sa ďalej.

Toto je základ manipulatívnej argumentácie opozičných / pravicových médií. Od divokej privatizácie a zločinov Mečiara a 8 rokov ultra vykrádačiek pravice prešla krajina mnohými rokmi logickej evolúcie. Už prevalenie Gorily posunulo krajinu k lepšiemu a politici si už nemohli dovoliť to čo pred ňou. Skončila divoká privatizácia – nebol už ani taký priestor tak kradnúť ako za pravice. Ani ten ultra zlodej Dzurinda by už dnes tak nekradol ako kradol za zlatej vykrádačskej horúčky. Krajina sa evolučne, Fico / neFico posunula niekam inam, než bola v oných časoch. Ak nám tu novinár denníka spolu vlastneného Pentou kecá vyššie uvedené, musí vedieť, že klame. Nie že by Fico bol čistý ako „okvětí bíle lilie“. Fico prinajmenšom nie je o nič horší než boli ultrazlodeji za Dzurindu, a logicky z vyššie uvedeného vyplýva že je skôr evolučne adekvátne lepší. (áno, viem volič Gorily, mediálna masáž denníka spolu vlastneného Pentou má svoje výsledky – je to remeselná dlhodobá práca a ty si jej obeťou).

 

Kočner nedokázal vybaviť ani zaregistrovanie vlastnej politickej strany, nedokázal zabrániť svojmu obvineniu, zatknutiu, nedokáže sa dostať z väzenia.

 

Ale to je predsa omyl. Kočner si dokázal zabezpečiť svoju beztrestnosť, zabrániť svojmu obvineniu a väzeniu: Za vlády pravice – Dzurindu a Radičovej. Za vlády tých, ktorý takí ako vy v SME a ďalších denníkoch považujete za „Slušné Slovensko“

 

Keď vidím Fica, ako na tlačovke Trubana nazýva dílerom drog, sám prepadám pokušeniu dopriať Ficovi rovnakú medicínu.

Ak díler drog alias „Slušné Slovensko“ napíše že ostáva predať 5 bieleho – tak nepochopiť v danom kontexte tento výrok a uveriť tomu že ide o humor o piatich bielych web stránkach vyžaduje jediné. Znížené IQ.

 

Ale potom príde obava, čo to urobí s nami, ak použijeme túto zbraň, ak na slovách nedôveryhodného a morálne skazeného človeka postavíme svoj boj proti Ficovi a politickej kultúre, ktorú stvoril. Obávam sa, že na chvíľu to môže byť účinná stratégia, ale skôr či neskôr sa to vráti ako bumerang.

Na vysvetlenie, tu si Ritomský akoby začína uvedomovať, že na bojovať proti oponentovi špinavými prostriedkami sa môže zdať ako účinné, ale má to svoje ALE, ktoré Ritomský sám uvádza:

„Kto akou zbraňou bojuje, takou zbraňou zahynie.“

Má v tom pravdu, je tu obrovský dav ľudí trpiacich tým, ako tu takéto médiá spolu vlastnené firmou spomínanou v Gorile masíruje lži už asi 20 rokov. Mnohí ľudia – až sa k moci dostane táto opozícia, nedarujú takej novej vláde ani zle utrhnutý hajzlový papier.

 

Lebo karma je taká.

Lebo oko za oko, zub za zub.

Lebo ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva.

Lebo kto druhému jamu kope, sám do nej spadne.

Lebo kto akou zbraňou bojuje, takou zbraňou zahynie.

 

Obrovská ujma 20 ročným výplachom bola spáchaná.

Ritomský si vo svojom zápale nepovšimol jednu dôležitú vec. Odkryl o čom vlastne denník SME (a kolektív) je.

Nie je o objektívnom informovaní. Nie je o poskytovaní správ verejnosti, o službe verejnosti. Je to proste skupina ľudí vykonávajúca jednostrannú permanentnú politickú kampaň a to pod pláštikom zákonom chránenej novinárskej profesie – kam taká činnosť – jednostranná permanentná politická kampaň – vôbec nepatrí.

 

Na jednej strane je potrebné oceniť toto vystúpenie p. Ritomského z radu. Určite by bolo ľahšie ostať v dave štekajúcich besných psov.

 

Ale…. bol snáď p. Ritomský dlhodobo v kóme keď si nevšimol, že kydanie lží v podobnej kvalite produkuje SME už dlhé roky a zrazu precitol?

 

Je pán Ritomský na odchode zo SME?

Sú na ceste do mediálneho priestoru tie časti Kočnerovej komunikácie, ktoré by „Slušno-Slovenské“ SME v rámci svojej pravdivosti nepochybne zatajili?

Dozvieme sa najneskôr do konca volebnej kampane parlamentných volieb.

Dosiahli sme ďalší míľnik

10.09.2019

Tak sme dosiahli ďalší míľnik. To, čo v rámci slobody slova bolo možné kedysi povedať, napríklad že istá skupina občanov niečo zneužíva, je už dnes trestným činom. A povedať o tejto viac »

Podnikatelia nás všetkých ročne okradnú o 2 miliardy eur

23.08.2019

Na HN bola 23. 8. 19 diskusia šéfredaktorky HN Marcely Šimkovičovej s Druckerom. Bavili sa o rôznych veciach ohľadne Druckerovej aktivity so založením strany. Drucker z môjho pohľadu hovorí viac »

Fico nekončí. Je to dobre alebo zle?

14.06.2019

Po prejave odporu proti Ficovi niekde vo východných štruktúrach Smeru to vyzerá, že Fico situáciu ovládol, a bude viesť stranu do parlamentných volieb. Pre bežného "LeboFico" voliča - ktorý viac »

Poslankyňa Katarína Cséfalvayová (Most - Híd)

Cséfalvayová odchádza z Mosta-Híd

16.09.2019 10:25

Strana aj klub podľa jej slov prestali byť platformou, v ktorej vedela plnohodnotne presadzovať hodnoty, na ktorých jej záleží.

Internet

EÚ chce zaviesť digitálnu daň, aj keby nebola globálna dohoda

16.09.2019 10:09

Európska únia plánuje zaviesť daň z digitálnych služieb aj v prípade, že nedôjde ku globálnej dohode o tzv. webovej dani.

vypocutie kandidatov na ustavnych sudcov, Bernatak, Madej, Jezik

Výbor vypočúva kandidátov na sudcov Ústavného súdu, štyria sa z híringu ospravedlnili

16.09.2019 09:47

Do plného počtu ostáva zvoliť ešte štyroch kandidátov.

General Motors - logo

V amerických fabrikách General Motors štrajkujú, po 12 rokoch

16.09.2019 09:39

Zhruba 49 000 zamestnancov najväčšej americkej automobilky General Motors v Spojených štátoch vstúpilo do štrajku.

jhpi

...budúcnosť už nie je čo bývala...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 55644x
Priemerná čítanosť článkov: 3273x

Autor blogu

Kategórie