Podnikatelia nás všetkých ročne okradnú o 2 miliardy eur

23. augusta 2019, jhpi, Politika

Na HN bola 23. 8. 19 diskusia šéfredaktorky HN Marcely Šimkovičovej s Druckerom.

Bavili sa o rôznych veciach ohľadne Druckerovej aktivity so založením strany.

Drucker z môjho pohľadu hovorí rozumne, logicky a konzistentne, a som jeho potencionálnym voličom, hoci mi je jasné, že tým pádom je neprijateľný pre väčšinu – spravidla konzumujúcu FB, Instagram, a tzv. „mainstreamové médiá“.

Jednoduchá ale poslušná šéfredaktorka HN kládla obvyklé inteligenčne perfídne otázky typu „s kým pôjdete a s kým nepôjdete“, čo je štandard slovenského novinára urážajúci každého inteligentného človeka, čiže v tejto krajine málokoho.

 

Bola tam chvíľa, kedy sa šéfredaktorka začala točiť ako had. Bolo zrejmé, ako jej vadí na tú tému viesť akýkoľvek rozhovor a chcela čím skôr tému zmeniť.

Bola to informácia Druckera že podnikatelia ročne odvedú ročne o 2 miliardy EUR menej ako by mali (VAT gap).

„Ale už sa to zlepšuje, to treba zasa povedať“ reagovala poslušná slúžtička podnikateľov na informáciu, ktorá znamená že podnikatelia nás ročne okrádajú o 2 miliardu EUR a robia to už 30 rokov a najskôr to bolo predtým ešte horšie, pretože kontrolné daňové výkazy a tlak na znižovanie okrádania podnikateľmi sa podstatne zvýšil až za Fica.

Drucker novinárke odpovedal, že „teraz sa ten VAT gap znova zvýšil“.

A šéfredaktorka túto gigantickú rozkrádačku okomentovala „ako priestor tam určite je….“,

a potom zamudrovala že „to je veľká téma o tom ako prečo podvádzajú, ako podvádzajú, ako to celé funguje…..“

 

Takže milá pani šéfredaktorka.

Každý blbec na slovensku si dokáže vymyslieť tisíc päťsto falošných dôvodov na to prečo radšej okradnúť štát a kúpiť si haciendičku v španielsku.

Dane nie sú voliteľné a ak ich podnikateľ neodvedie, nechá si peniaze ktorá mu nepatria a stáva sa tak zlodejom. A to takým zlodejom, čo má tú drzosť využívať služby štátu ale neplatí za ne. Čiže sprostý zlodej.

Ak má podnikateľ pocit že niečo nie je v poriadku – lebo mu napríklad prisprostastý prezident povedal že toto je mafiánsky štát, alebo oligarchami kúpené média nahučali lži o katastrofickosti štátu, stále to nie je dôvod kradnúť dane.

Tu len doplním, že podnikateľ nielenže okráda na daniach. Podľa štatistík EÚ je podiel miezd na nákladoch slovenského podnikateľa v rámci EÚ podpriemerný. To znamená, že podnikateľ okráda aj na mzdách.

Podnikateľ to ale neurobí tak, že to čo ukradne na daniach dá zamestnancom. On okradne štát aj zamestnancov a nechá si to. Nazýva to „zisk“ a „šikovnosť“.

 

A deje sa to 30 rokov. Zmizli tu peniaze, za ktoré za bývalého režimu postavili sídliská, školy, nemocnice, športoviská, priemysel.

A toto šéfredaktorka „mienkotvorného“ denníka okomentuje ako „ako priestor tam určite je“.

 

A potom sa divíme, že tu je nárast radikalizmu. Áno – kvôli takejto „normalite“ a „slušnosti“, kedy sa na masívnu desiatky rokov trvajúcu rozkrádačku povie „ako priestor tam určite je“ a hlavne rýchlo zmeniť tému.