Založ si blog

Dôchodcovia – čo by ste radšej? Počkať trocha pred obchodom, alebo zomrieť na zápal pľúc bez pomoci?

Odpoveď na otázku sa zdá byť jednoduchá.

 

Ale nie je to tak. Video ukazujúce čakajúcich dôchodcov pred obchodom vonku v rade a frfľajúcich dôchodcov na túto otázku odpovedá tak, že im je milšie zomierať na obojstranný zápal pľúc bez pomoci – v preťaženom zdravotníctve.

 

Zrejme človek ktorý sa momentálne cíti byť zdravý myslí na svoj bachor prednostnejšie ako na to, čo mu v pandémii neznámeho vírusu hrozí.

 

Situácia sa ale vie pre človeka zmeniť veľmi rýchlo. Už večer môžu začať teploty nasledované zápalom pľúc.

 

Je rozumné očakávať od priemerného človeka že vie domyslieť následky jeho snahy “hlavne komfortne a v davoch si ponakupovať” – v čase globálnej pandémie?

 

Myslím si, že ak nemáme považovať ľudí za blbcov, že budú chápať po mesiacoch obrovskej masáže v médiách, že tu je nejaká globálna pandémia, a že oni – dôchodci sú rizikovou skupinou ktorej hrozí smrť – a že pochopia, že v takej situácii je pohodlie nakupovania vedľajšie.

 

Ale obávam sa, že táto moja dôvera v IQ ľudí (a nielen dôchodcov) je mylná.

Hoci na druhej strane, značná časť obyvateľstva sa správa zodpovedne a rozumne.

Len tých hlupákov je viac vidno.

Čo za neuveriteľnú hlúposť je to „slovné hodnotenie“ „absolvoval“ na vysvedčení?

30.06.2020

Dnes som videl vysvedčenie žiaka 2. stupňa základnej školy. Za prvý polrok so slovným hodnotením typu „výborne“, „veľmi dobre“ atď. Je to slovný prepis číselnej známky, ktorá nesie informáciu o tom, aké výsledky žiak v jednotlivých predmetoch dosahoval. Čo som našiel za hodnotenie ku koncu školského roka? Je tam tzv. „slovné [...]

Sulík (SaS) ničí malých podnikateľov – aby poslúžil tým veľkým

01.05.2020

Ako inak sa dá rozumieť tomu, keď Sulík chce aby malí podnikatelia platili nájomné zo zatvorených obchodov kšeftárom s nájmami? No ale malí podnikatelia keďže majú uzavreté prevádzky nemajú nájom z čoho platiť. Ako to Sulík navrhuje riešiť? No socializáciou strát kšeftárov s nájmami: MÁ TO ZAPLATIŤ ŠTÁT, ČIŽE MÁME TO ZAPLATIŤ MY. Alebo nekompetentným [...]

Nová – neznáma – fáza vývoja pandémie

29.04.2020

Po mesiacoch spočiatku veľmi znepokojivého vývoja pandémie v Európe, kedy prichádzali desivé obrázky z Talianska, a Merkelová oznamovala 60 percentné nakazenie Nemecka dochádza k útlmu vývoja. Graf štátov V4 vyzerá pekne: Zdroj: http://datax.epizy.com/ Hlavným problémom je, že Európa nevie, čím je tento útlm daný. Či postupným premorením obyvateľstva, [...]

Japonsko / Vojak / Armáda / Zbraň /

Na Taiwane sa začalo vojenské cvičenie so simulovanou inváziou na ostrov

13.07.2020 12:59

Cvičenie prebieha v čase rastúceho napätia medzi Taiwanom a Čínou z dôvodu nového bezpečnostného zákona v Hongkongu a pravidelného narúšania taiwanského vzdušného priestoru čínskymi lietadlami.

Norbert Bödör

Šeliga chce, aby súdna rada preverila rozhodnutie Trubana pri Bödörovi

13.07.2020 12:42

Zároveň sa opäť obracia na Najvyšší bezpečnostný úrad pre bezpečnostnú previerku firmy Bonul.

Nový Zéland / Christchurch / Brenton Tarrant /

Útočník z Christchurchu sa bude na súde obhajovať sám

13.07.2020 12:08

Útočník vlani v marci v dvoch mešitách v novozélandskom meste Christchurch zastrelil 51 ľudí. Hrozí mu doživotné väzenie.

Smer /  Ladislav Kamenický / Robert Fico / Juraj Blanár / Jaroslav Baška /

Smer bude mať v sobotu snem, Fico kandiduje na šéfa

13.07.2020 11:48

Snem strany Smer, na ktorom majú voliť predsedu, troch podpredsedov a generálneho manažéra, bude v sobotu 18. júla.