Založ si blog

Epidemiológovia navrhovali prísnejšie opatrenia. Matovič ich zasa zúžil.

Tak ako Matovič pobabral epidemiologickú situáciu úplným otvorením ekonomiky v septembri, následne ich zmäkčovaním pri svadbách a športoch (čím dostal Slovensko do pravdepodobne najhoršej situácie v EÚ), urobil tú chybu znova.

 

Znova zaviedli menej účinné opatrenia než odporučili ODBORNÍCI.

 

Už zasa Matovič nerešpektuje odborníkov, ale električkových ekonómov ako je Sulík.

Už zase je pre neho – podľa rečí – ochrana zdravia na prvom mieste, ale v skutočnosti – podľa skutkov – na poslednom.

 

Verím, že po skončení epidémie budú zbytočné obete spôsobené nechránením obyvateľstva ale ekonomiky vyhodnotené aj trestno-právne.

 

Je dokonca možné, že situácia dospeje do bodu, kedy bude jasné každému – že za tento spôsob minimalizovanej ochrany obyvateľstva musia ísť zodpovední do basy. Teda – Matovič, pretože on je premiér a má hlavnú zodpovednosť (Sulík povie, že on je len podpreceda). 

 

Matovič chráni podnikateľov. Ale má chrániť občanov, ich život a zdravie.

Pritom to mal proste nechať na odborníkov – ako v krajinách, kde je situácia pod kontrolou. Nedostal by facky zľava aj sprava.

Ale on nemohol. Lebo Matovič chráni podnikateľov.

 

 

K známym floskulám Matoviča a jeho kolektívu:

“Celý svet s tým bojuje!”

Ale na Slovensku sa mimoriadne zlyháva v doručovaní účinných opatrení (ani ČR nemusí byť na tom tak zle ako SR, vzhľadom k ich kvalitnejšiemu zdravotníctvu). Rad krajín vie zavádzať opatrenia, napríklad Fínsko, Estónsko, Nemecko. Nemajú problém mimo kontroly ako Slovensko “vďaka” podnikateľom zo slovenskej vlády.

 

“Plošné pretestovanie”

ODBORNÍCI vysvetlili, že sa na to používajú testy, ktoré na to nie sú určené.

Vysvetlili, koľko vznikne falošne pozitívnych  a koľko falošne negatívnych. Je to tak ľahká matematika, že by to dal aj Sulík v Exceli – s jednou opravou od nejakého blogera.

Odborníci a aktívni epidemiológovia a virológovia vysvetlili mnoho dôvodov, prečo tento nápad Matoviča je zlý.

A vysvetlili aj načo tie testy vhodne SÚ.

Márne. Matovič a Sulík, partička „A je to!“ si nedajú povedať nejakými blbými odborníkmi. Oni majú svoju pravdu. Podnikateľskú. Sú to také malé slovenské Trumpíčatá. Čiže hlúpe a arogantné.

A keď sa má Sulík niečo dozvedieť o situácii od odborníkov, zdvihne prdel a ide preč.

 

“Ale to neposlušní občania sú na vine!!!”

Na vine je premiér, ktorý zjavne nevie akí sú Slováci, nerešpektuje odborníkov len električkového ekonóma Sulíka, nechápe že nie je epidemiológ a napriek tomu vymýšľa hlúposti ako plošné testovanie nepresnými testami za milióny eur.

 

“Matovič: Ale útočia na mňa médiá, nič nie je dobré”.

To fakt si neuvedomujete, že toto ste sám v opozícii robili brutálnym, ale brutálnym spôsobom?

 

“Sulík: Žiadna predavačka sa nenakazila” (lebo nikto pre jeho Excel nevedie takú štatistiku).

A alternatívy s reštauráciami, kde sa vraj nakazilo len 5 ľudí. Ako fakt môže byť niekto tak hlúpy?

Toto vyhlasujem za najblbší názor vládneho politika. Dokresľuje to podstatu Sulíkovej nekompetentnosti – základná hlúposť – ktorá je črtou jeho charakteru.

 

 

 

O čom to vlastne je?

Tento koronavírus výborne nastavuje zrkadlo charakteru krajiny a jej občanom.

Zatiaľ čo vo Fínsku keď povedia že „treba sa správať takto a takto“ tak sa tak ľudia správajú. Starí, mladí, podnikateľ, nepodnikateľ.

Na Slovensku je to inak. Časť ľudí nerešpektuje opatrenia lebo ONI sa necítia ohrození a KAŠLÚ na ohrozenia druhých, a ďalšia skupina – podnikatelia – riešia len biznis, bez ohľadu na zdravie a životy druhých.

Tento sociopatický prístup miestami pripomína až nacizmus, kedy sú životy iných až tak nepodstatné že je týmto ľuďom jedno, že zabijú druhých. Prípadne je v tom aj skrytý zámer – ako keď mladík olizoval v buse držadlo, aby rozniesol nákazu.

Nenadarmo sa Sulík na nedávnej demonštrácii ocitol v tom istom stáde ako Kotleby. Sulík ale nehádzal dlažobné kocky. On len urobil všetko preto, aby opatrenia na záchranu životov boli čo najslabšie. Dlažobné kocky Kotlieb poranili niekoľko osôb. Mizerné protiepidemiologické opatrenia zabijú omnoho viac ľudí.

Nenadarmo jeden publicista nazval Sulíka „trapnučkým fašistom“.

 

Prečo sa hráme na premiantov? Neverí tomu nikto.

04.10.2020

Ako je to so Slovenským premiantstvom? Premiér(i) a politici v súvislosti s pandémiou často opakujú, že sme boli “premianti” v nízkom počte nakazených. Len skutočne mdlá myseľ to môže myslieť vážne. Rozhodne tomu neverí nikto v zahraničí a na Slovensku tomu neverí nikto príčetný. Krajina ktorá snáď ešte nikdy nebola skutočným premiantom v [...]

Keď niečo funguje, zrušme to

26.08.2020

Taký je štandard pofidérnych vlád, a myslenia ľudí, keď nechápu, že v tejto krajine BOLA ohľadne pandémie dobrá situácia kvôli mäkučkým opatreniam, na ktorých sa ešte aj podnikatelia radostne nabalili. Začalo sa tliachať, skončili sa tie mäkučké opatrenia a začína september, prenášači nabehnú do vlakov, autobusov a trolejbusov a začne súbeh koronavírusu, angín a [...]

Kryje Matovičova vláda zabíjanie 5000 slovákov ročne?

17.08.2020

Matovič vyhral voľby vďaka jeho videu o tom, ako pôjde po oligarchoch v zdravotníctve. Vyjadril sa spôsobom, pri ktorom si každý povedal – toto nemôže až bude pri moci nechať len tak. To nedá, to neobkecá. Matovič s Hegerom a Krajčím odcestovali na Cyprus a farbito vykreslil miesto, kde si oligarchovia urobili svoje schránkové firmy a farbito nám vysvetlil, [...]

Igor Matovič

Matovič sa ospravedlnil partnerom, dúfa, že so Sulíkom budú znovu priatelia

24.11.2020 15:51, aktualizované: 16:08

Prezidentka Čaputová vyzvala na zmier v koalícii, zároveň vyzýva na zmenu prístupu riadenia vlády v otázkach riešenia pandémie Covidu.

Boris Kollár

Kollár by mal prísť do parlamentu na budúci týždeň

24.11.2020 14:50

Pre Pravdu to potvrdil šéf poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský, čím vyvrátil informácie, že pre voľbu nového generálneho prokurátora príde Kollár do parlamentu skôr.

Peter Pellegrini

Ak bude testovanie povinné, Hlas ho zrejme využije na zber podpisov pod referendum

24.11.2020 14:34, aktualizované: 15:21

Referendum sa má týkať skrátenia aktuálneho volebného obdobia.

Parlament / NR SR /

Grendel otvoril schôdzu parlamentu, plénum čaká štátny rozpočet i voľba šéfa GP

24.11.2020 13:36

Expremiér Pellegrini chcel, aby NR SR prijala uznesenie, v ktorom bude žiadať vládu, aby upustila od ďalšieho celoplošného testovania na koronavírus.

jhpi

...budúcnosť už nie je čo bývala...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 61
Celková čítanosť: 264844x
Priemerná čítanosť článkov: 4342x

Autor blogu