Založ si blog

Zlo menom Facebook

Facebook sa neustále mení a žiaľ, prevažne k horšiemu.

 

Falošné vytváranie pocitu väčšinového / správneho názoru

FB dokáže zoskupiť ľudí podobného zmýšľania. Tí majú potom dojem, že ich názor je správny a väčšinový – lebo „keď je nás toľko s rovnakým názorom…“. Ak do takého osieho hniezda – ojedinele –  zabrúsi iný názor, je popravený rozzúrenými osami. Preto do takých osích hniezd – aké nájdeme napríklad v Denníku N iný názor radšej ani nezavíta, a preto vzniká dojem väčšinového / správneho názoru – prechádzajúceho až do neúmernej agresivity. Psychológovia tento jav už opísali.

 

FB tvorí politickú moc

Vyššie spomenutý efekt je v súčasnosti zneužívaný na ovládanie más voličov. Stačí aby FB politik napísal na FB stránku FB politickej strany nejakú poburujúcu – často aj  lož a FB voličský materiál sa naštartuje do vysokých obrátok – a vybieha do ulíc, kde si (prípadne) kompenzuje svoje životné, ekonomické a osobnostné frustrácie na tom, koho im označili za vinníka.

 

Blokovanie účtov

Jedného dňa vám FB zablokuje účet. Nedozviete sa prečo. FB má váš kontaktný email ale nemá dosť slušnosti, aby niekomu, kto má na FB účet oznámil dôvod zablokovania, alebo umožnil o tom diskutovať a prípadne zmeniť rozhodnutie FB.

Čo môže byť dôvodom zablokovanie účtu? Oficiálne porušenie pravidiel stanovených FB. Napríklad – nepoužitie vlastnej fotografie. Je to lož. FB je plný účtov so zjavne falošnými fotografiami majiteľa, s obrázkami psíkov, mačiek, všeličoho. FB to začne vadiť vtedy, keď niekomu – napríklad v politickej diskusii – šliapnete na otlak. Vtedy sa nájde skupina dotknutých a tí hromadne bonzujú FB. Čerta starého záleží na obsahu diskusie, podstatné je že určitá skupina sa rozhodne niekoho reportovať z dôvodu nesprávnej fotografie. Nesprávnej rovnako ako u tých ktorí reportovali.

Mnoho krát som videl napríklad ako agresívni diskutéri obhajujúci opozíciu hrozili druhým násilím, alebo aj smrťou. Toto FB nevadí, taký účet nezablokuje. Zablokuje ho vtedy, ak sa dav rozhodne niekoho bonznúť FB hromadne.

Čo vás čaká v prípade zablokovania účtu?

  • Nový účet môžete vytvoriť, ale do pár minút bude zablokovaný
  • Alebo FB požaduje najskôr telefónne číslo a potom fotografiu tváre – na kontrolu. Po niekoľko dňovej kontrole končí účet zablokovaním. Bez oznámenia dôvodu, lebo arogancia je druhé meno FB.
  • Popisujú sa aj požiadavky odoslaní fotografie dokladu, na základe nejaká firma FB vraj skontroluje doklad a vraj fotografiu následne zruší. Veríme.

Pred „sametovou revolúciou“ sme snili o slobode. Boli to časy, kedy tajné služby šmírovali, potláčali, trestali druhých.

Dnes vraj máme slobodu. Je to sloboda, ktorá končí tým, keď sa skupina ľudí rozhodne že vaše myšlienky v mediálnom priestore zruší – a to aj spätne, a FB to urobí tým najarogantnejším spôsobom. Že to nie je to isté ako fyzické potláčanie ľudí za komunizmu? Ideovo sa to už dosť podobá. A FB sa stále mení.

 

Naposledy som – prisahám úplne slušne – pridal príspevok k článku o tom, že finančná skupina žiada aby nahrávky k Gorile boli zrušené – vo význame, že dôkazy sa rušiť nemajú.

Do 3 hodín som mal zablokovaný účet.

 

Takto vyzerá obrazovka Facebooku, ktorá sa zobrazí po tom, čo si FB vyžiada telefónne číslo a overí si číslo. Následne chce porovnávať fotografiu. To robí niekoľko dní, s výsledkom „Účet bol zablokovaný“.

 

View post on imgur.com

 

FB podporuje nárast radikalizmu

FB sa akože snaží byť strašne pozitívny. Negatívny LIKE nepodporuje – to už kde by sme boli keby existovala negatívna emócia? Lebo všetko musí byť tak pozitívne. Ak by vo FB zamestnávali psychológa vysvetlil by im, že je pre zdravie spoločnosti lepšie umožniť kliknúť na príspevok DISLIKE (nepáči sa mi), ako toto neumožniť a nechať negatívnu emóciu dusiť sa v človeku a nechať ju vybublať inde – napríklad v orientácii na extrémistické / radikálne zoskupenia. (V skutočnosti, FB na svoj biznis a miliardové zárobky nepotrebuje informácie o DISLIKE, len o LIKE)

 

FB zneužíva ľudí

FB necháva ľudí, aby tvorili / pridávali obsah. Zdarma. Necháva ich lajkovať (páči sa mi) obsah – a ľudia tým zdarma pre FB robia prácu vyhľadávania toho, čo je zaujímavé. Olajkovaný (páči sa mi) obsah FB ponúka ostatným, a tým ich udržiava na FB – to je podstata podnikania FB –  toto FB potrebuje  na predaj reklamy. Je to miliardový kšeft FB – ktorý zarába na práci užívateľov FB, a to zneužívaním toho že človek je tvor spoločenský – k firemnému obohateniu. Za mňa ide o podradné podnikanie – pretože FB za tieto miliardy ktoré získava nevytvára skutočné hodnoty.

 

Vedia ľudia, že sú pre FB stádom pomocou ktorého získava FB miliardové zisky? Má na to FB od ľudí vedomý súhlas?

 

Skutočná charakterová hodnota FB

Ak v Googli necháte vyhľadávať slová „Facebook nelegálne Nemecko rozsudok“ nájdete informácie o tom ako nemecký súd potrestal FB za nelegálne používanie údajov užívateľov FB.

 

No tak FB proste ignoruj, keď sa ti nepáči!

Mnoho mediálnych portálov rieši verejnú diskusiu k článkom cez FB. Nie pre všetkých. Nie pre tých, ktorým FB obmedzí slobodu vyjadrovania myšlienok. Bez uverejnenia dôvodu. A to je všeobecný problém trendu, kam sa západná spoločnosť uberá, čo sa pre ňu stalo prijateľným.

 

Quo vadis, FB?

Trend je zjavný – k väčšiemu šmírovaniu, zneužívaniu dát ľudí, lustrovaniu ľudí cez fotografie, mobilné čísla a obmedzovanie ich slobody v tom, že niekomu FB znemožní takú istú slobodu akú majú iní.

 

Ja želám FB aby sa ho ľudia konečne nasýtili, pochopili o čom FB je, a opustili ho.

 

PS:

Vyššie uvedené je môj osobný názor, tak to vidím. Celkom si viem predstaviť, že tento môj názor môže byť zakázaný alebo potrestaný. Ako za ŠTB a komunizmu.

 

Tip pre ďalšie informácie:

  1. Vyhľadať v Google „SEDM vědeckých důvodů, proč byste měli opustit Facebook“

Čo za neuveriteľnú hlúposť je to „slovné hodnotenie“ „absolvoval“ na vysvedčení?

30.06.2020

Dnes som videl vysvedčenie žiaka 2. stupňa základnej školy. Za prvý polrok so slovným hodnotením typu „výborne“, „veľmi dobre“ atď. Je to slovný prepis číselnej známky, ktorá nesie informáciu o tom, aké výsledky žiak v jednotlivých predmetoch dosahoval. Čo som našiel za hodnotenie ku koncu školského roka? Je tam tzv. „slovné [...]

Sulík (SaS) ničí malých podnikateľov – aby poslúžil tým veľkým

01.05.2020

Ako inak sa dá rozumieť tomu, keď Sulík chce aby malí podnikatelia platili nájomné zo zatvorených obchodov kšeftárom s nájmami? No ale malí podnikatelia keďže majú uzavreté prevádzky nemajú nájom z čoho platiť. Ako to Sulík navrhuje riešiť? No socializáciou strát kšeftárov s nájmami: MÁ TO ZAPLATIŤ ŠTÁT, ČIŽE MÁME TO ZAPLATIŤ MY. Alebo nekompetentným [...]

Nová – neznáma – fáza vývoja pandémie

29.04.2020

Po mesiacoch spočiatku veľmi znepokojivého vývoja pandémie v Európe, kedy prichádzali desivé obrázky z Talianska, a Merkelová oznamovala 60 percentné nakazenie Nemecka dochádza k útlmu vývoja. Graf štátov V4 vyzerá pekne: Zdroj: http://datax.epizy.com/ Hlavným problémom je, že Európa nevie, čím je tento útlm daný. Či postupným premorením obyvateľstva, [...]

Ružín, čistenie, kombajn

Ružín je zaplavený odpadom, nádrž čistil špeciálny kombajn

05.08.2020 22:00

Čistenie vodnej nádrže Ružín stojí Slovenský vodohospodársky podnik ročne 60- až 80-tisíc eur. Teraz im pomohol špeciálny stroj.

libanon bejrút výbuch trosky

Libanon: Rozbuška či spúšťač očistnej katarzie

05.08.2020 18:42

Keby niekto chcel poslať Libanon do horúceho pekla, nemohol by si vybrať vhodnejší okamih.

bratislava povodeň riziko shmu

V Bratislave sa môže vyskytnúť povodeň, varuje SHMÚ

05.08.2020 14:15

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre hlavné mesto výstrahu prvého stupňa.

jankovská

Jankovská ostáva za mrežami, Cvikovej súd vyhovel

05.08.2020 14:05, aktualizované: 16:05

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská je obvinená z trestných činov podplácania a prijímania úplatku.

jhpi

...budúcnosť už nie je čo bývala...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 233787x
Priemerná čítanosť článkov: 4031x

Autor blogu