Založ si blog

Odkaz voličov pre: SMER

SMER ostal sklamaný z volebného výsledku. Mal ho ale očakávať.

 

Fico je unavený a posledné roky rieši hlavne svoju ukrivdenosť k médiám za to, že nafukujú negatíva, a ignorujú pozitíva. Fico má v tomto pravdu, ale ukrivdenosť a balíčky pre vhodne zvolené skupiny obyvateľstva nie sú tým čo dnes stačí.

 

Jeden z analytikov o SMERE povedal, že SMER zdedil krajinu s oligarchickými  a klientelisticko – korupčnými tradíciami (založenými Mečiarom a Dzurindom ) ale nič proti tomu neurobil. Súhlasím s tým a všimli si to aj ľudia. Je to Ficova vina, rozhodne však menšia ako Gorila systém zosnovať.

 

Situácia v spoločnosti so Smerom a Ficom sa dostala do stavu, kedy nenadávať na Fica je faux pas, a Fico by kľudne mohol vyvážiť zlatom každého občana tejto krajiny, aj tak by ho opoziční politici, médiá cez ich vlastníkov a nahuckaný dav os…..

Fico je totiž terapia podporovateľov Gorily a Dzurindu, potrebovali už kvôli sebe urobiť z niekoho ešte väčšieho zloducha – a proti nemu hrdinne bojovať, aby si ospravedlnili svoju podporu Dzurindovi, ktorou nám sem zavliekli Gorila systém. (Je jasné, že voliči Gorily o tejto ich zodpovednosti neradi počujú, Gorilu nečítali alebo o nej vedia len dačo o kole – radšej sa pasujú za rytierov ktorí hrdinne bojujú proti najväčšiemu zlu galaxie – Ficovi. Radšej sa vyhovárajú tým najtrápnejším spôsobom ako Sulík keď sa stretával s Kočnerom že „to už bolo dávno“. Chybu si totiž vie uznať len človek s charakterom.)

 

Pre SMER pokračovať v ďalšom období vládnutia za takýchto okolností, kedy čokoľvek urobíte je zlé – nemá zmysel.

 

Je tiež pravdou, že spoločnosť si dnes už po 30 rokoch žiada zásadnejší posun ako údržbičky a balíčky vhodne zvoleným skupinám obyvateľstva. Je skutočne čas na odbúravanie niektorých 30 rokov trvajúcich deformácií.

 

Na to už Fico nemá. Pellegrini v pozícii podpredsedu takisto nie. Aj ostatné staré kádre SMERu vzbudzujú skôr odpor.

 

SMER nemá razanciu, schopnosť ani ochotu robiť hlboké zmeny.

 

SMER veril, že dávať balíčky stačí. Nestačí.

 

Ak sa SMER teraz v opozícii nezmení – neočistí od všetkých starých kádrov – ale razantne a skutočne, jeho preferencie budú len klesať.

 

Odkaz voličov strane SMER:

Dávať balíčky už nestačí. Staré kádre ktoré v SMERe sedia ako žaby na prameni sú rigidné, vyhorelé, otupelé a neschopné. SMER má poslednú šancu využiť čas v opozícii na reštart strany. Ale naozajstný – nie nejaký priblbý balíček, lebo žiadne “akože” zmeny SMERU už nikto neuverí.

 

Čo za neuveriteľnú hlúposť je to „slovné hodnotenie“ „absolvoval“ na vysvedčení?

30.06.2020

Dnes som videl vysvedčenie žiaka 2. stupňa základnej školy. Za prvý polrok so slovným hodnotením typu „výborne“, „veľmi dobre“ atď. Je to slovný prepis číselnej známky, ktorá nesie informáciu o tom, aké výsledky žiak v jednotlivých predmetoch dosahoval. Čo som našiel za hodnotenie ku koncu školského roka? Je tam tzv. „slovné [...]

Sulík (SaS) ničí malých podnikateľov – aby poslúžil tým veľkým

01.05.2020

Ako inak sa dá rozumieť tomu, keď Sulík chce aby malí podnikatelia platili nájomné zo zatvorených obchodov kšeftárom s nájmami? No ale malí podnikatelia keďže majú uzavreté prevádzky nemajú nájom z čoho platiť. Ako to Sulík navrhuje riešiť? No socializáciou strát kšeftárov s nájmami: MÁ TO ZAPLATIŤ ŠTÁT, ČIŽE MÁME TO ZAPLATIŤ MY. Alebo nekompetentným [...]

Nová – neznáma – fáza vývoja pandémie

29.04.2020

Po mesiacoch spočiatku veľmi znepokojivého vývoja pandémie v Európe, kedy prichádzali desivé obrázky z Talianska, a Merkelová oznamovala 60 percentné nakazenie Nemecka dochádza k útlmu vývoja. Graf štátov V4 vyzerá pekne: Zdroj: http://datax.epizy.com/ Hlavným problémom je, že Európa nevie, čím je tento útlm daný. Či postupným premorením obyvateľstva, [...]

Ružín, čistenie, kombajn

Ružín je zaplavený odpadom, nádrž čistil špeciálny kombajn

05.08.2020 22:00

Čistenie vodnej nádrže Ružín stojí Slovenský vodohospodársky podnik ročne 60- až 80-tisíc eur. Teraz im pomohol špeciálny stroj.

libanon bejrút výbuch trosky

Libanon: Rozbuška či spúšťač očistnej katarzie

05.08.2020 18:42

Keby niekto chcel poslať Libanon do horúceho pekla, nemohol by si vybrať vhodnejší okamih.

bratislava povodeň riziko shmu

V Bratislave sa môže vyskytnúť povodeň, varuje SHMÚ

05.08.2020 14:15

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre hlavné mesto výstrahu prvého stupňa.

jankovská

Jankovská ostáva za mrežami, Cvikovej súd vyhovel

05.08.2020 14:05, aktualizované: 16:05

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská je obvinená z trestných činov podplácania a prijímania úplatku.

jhpi

...budúcnosť už nie je čo bývala...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 233823x
Priemerná čítanosť článkov: 4031x

Autor blogu