Založ si blog

Koronavírus – ako je pripravené Slovensko

Prečítajte si tu ako funguje Slovensko
staznosti-ludi-pribuda-chorych-u-nas-vraj-na-koronavirus-nikto-netestuje

 

Ale inak sme „pripravení“, hlavne „nevykupujte potraviny lebo to je straaaašne fuj“.

A „nerobte paniku, veď viete ako u nás všetko dobre funguje.“

 

Z dnešných slovenských médií:

 

Vedci podrobili skúmaniu okrem iného prípad z 22. januára, kedy cestujúci, ktorý bol nakazený koronavírusom, preniesol počas štvorhodinovej cesty v diaľkovom medzimestskom autobuse nákazu na ďalších siedmich cestujúcich. Pasažier, ktorý už do autobusu nastúpil s koronavírusom, ani cestujúci, ktorí sa počas cesty od neho nakazili, nemali na tvári ochranné rúška.

Alarmujúce sú však iné zistenia čínskych vedcov, ku ktorým sa mohli dopracovať aj vďaka podrobného záznamu diania v autobuse – keďže diaľkové autobusy v Číne sú nonstop monitorované bezpečnostnými kamerami. Cestujúci, ktorý do autobusu nákazu priniesol, sa s nikým nerozprával, ani neprejavoval žiadne znaky nákazy či iného ochorenia, o ktorom v tom čase ani sám nevedel.

Koronavírusom pritom muž sediaci v predposlednom rade sedadiel nakazil nielen ľudí sediacich v jeho blízkosti, ale aj tých, ktorí sedeli až o šesť radov sedadiel pred ním. Navyše, koronavírus zotrval vo vzduchu aj po tom, ako jeho šíriteľ z autobusu už vystúpil.

 

Hromadná doprava je miestom hromadnej nákazy.
Ďalším opatrením má byť fragmentácia dopravy – čo najväčšie vylúčenie hromadnej dopravy a náhrada hromadnej dopravy individuálnou – tam kde to je nutné, a všetko ostatné má ostať doma.

 

Otázka:
Keďže hlavným opatrením tohto štátu je umývanie rúk, ako zabráni umývanie rúk v prostriedku hromadnej dopravy nákaze, kde jeden nakazený, bez príznakov, komunikácie a dotyku nakazí okolo seba aj 7 ľudí do vzdialenosti 6 sedadiel?

Aby bolo jasné – tu vôbec nejde o to, aby sme zastavili koronavírus – to nie je možné, a zdá sa, že nás nemusí zachrániť ani jar a slnko. Je pravdepodobné, že sa s ním budeme musieť vysporiadať všetci.

 

Ide tu o spomalenie šírenia z dôvodu, aby lekári nemuseli medzi množstvom nemocných vyberať koho nechajú umrieť pretože nemajú kapacity ho zachrániť – ako sa to deje v podstatne väčšom, a vybavenejšom Taliansku.

 

 

Aktualizácia 11. 3. 2020 – Premiér sa konečne dostal do obrazu

 

Čo za neuveriteľnú hlúposť je to „slovné hodnotenie“ „absolvoval“ na vysvedčení?

30.06.2020

Dnes som videl vysvedčenie žiaka 2. stupňa základnej školy. Za prvý polrok so slovným hodnotením typu „výborne“, „veľmi dobre“ atď. Je to slovný prepis číselnej známky, ktorá nesie informáciu o tom, aké výsledky žiak v jednotlivých predmetoch dosahoval. Čo som našiel za hodnotenie ku koncu školského roka? Je tam tzv. „slovné [...]

Sulík (SaS) ničí malých podnikateľov – aby poslúžil tým veľkým

01.05.2020

Ako inak sa dá rozumieť tomu, keď Sulík chce aby malí podnikatelia platili nájomné zo zatvorených obchodov kšeftárom s nájmami? No ale malí podnikatelia keďže majú uzavreté prevádzky nemajú nájom z čoho platiť. Ako to Sulík navrhuje riešiť? No socializáciou strát kšeftárov s nájmami: MÁ TO ZAPLATIŤ ŠTÁT, ČIŽE MÁME TO ZAPLATIŤ MY. Alebo nekompetentným [...]

Nová – neznáma – fáza vývoja pandémie

29.04.2020

Po mesiacoch spočiatku veľmi znepokojivého vývoja pandémie v Európe, kedy prichádzali desivé obrázky z Talianska, a Merkelová oznamovala 60 percentné nakazenie Nemecka dochádza k útlmu vývoja. Graf štátov V4 vyzerá pekne: Zdroj: http://datax.epizy.com/ Hlavným problémom je, že Európa nevie, čím je tento útlm daný. Či postupným premorením obyvateľstva, [...]

Ružín, čistenie, kombajn

Ružín je zaplavený odpadom, nádrž čistil špeciálny kombajn

05.08.2020 22:00

Čistenie vodnej nádrže Ružín stojí Slovenský vodohospodársky podnik ročne 60- až 80-tisíc eur. Teraz im pomohol špeciálny stroj.

libanon bejrút výbuch trosky

Libanon: Rozbuška či spúšťač očistnej katarzie

05.08.2020 18:42

Keby niekto chcel poslať Libanon do horúceho pekla, nemohol by si vybrať vhodnejší okamih.

bratislava povodeň riziko shmu

V Bratislave sa môže vyskytnúť povodeň, varuje SHMÚ

05.08.2020 14:15

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre hlavné mesto výstrahu prvého stupňa.

jankovská

Jankovská ostáva za mrežami, Cvikovej súd vyhovel

05.08.2020 14:05, aktualizované: 16:05

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská je obvinená z trestných činov podplácania a prijímania úplatku.

jhpi

...budúcnosť už nie je čo bývala...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 233797x
Priemerná čítanosť článkov: 4031x

Autor blogu