Založ si blog

Koronavírus – sme 10 dní do Talianskeho scenára

Tak to tvrdia niektoré médiá a ja to vidím podobne.

A predsa to bude iné – pretože Slovensko je nepripravené.

 

Realita v Bratislave: Zdravotné sestry praktických lekárov majú tie najjednoduchšie jednorazové rúšky, ktoré strácajú účinnosť po 2 hodinách. Keďže nemajú iné, nosia stále tieto jednorazové, niektoré sestry majú len jednu takú rúšku a nosia len tú. Sú v prvej línii. Počul som o pacientke, ktorá má cestovateľskú anamnézu a dýchacie problémy – chodí k praktickému lekárovi a tam sa snažia dovolať na telefóny. Ako vždy, každý dáva od toho ruky preč, a odkazujú na linku, na ktorú sa nedá dovolať.

 

Premiér kecá, že Slovensko je pripravené. Ale zodpovedné osoby v zdravotníckych úradoch sedeli a prdeli do stoličiek namiesto toho, aby zabezpečili čo je treba. Teraz sa zabarikádovali na svojich úradoch a prdia do stoličiek ďalej. Poznám ich, keď som zháňal informácie o nejakom lieku – nakopírovali zbytočné a predovšetkým nič neriešiace odpovede. Sú to neschopní zbytoční ľudia, ktorí dnes majú zásadný podiel na situácii, ktorú ani dnes nechápu. 

 

Južná Kórea a Čína to zvládla. Čína drastickými opatreniami, Kórea schopnosťou zodpovedných. Neprejavila sa tam panika, lebo ľudia VERILI svojej vláde. Tu je panika, pretože ľudia oprávnene neveria schopnosti zodpovedných konať kvalifikovane. 

V Kóree bol zverejnený na mape pohyb každého nakazeného. Každý si mohol overiť či sa s niekým takým mohol stretnúť. Masívne testovali. Ako by niečo také zvládli slovenské tety a ujovia v slovenských inštitúciách a úradoch? Hlavne keď im stačí trepnúť do médií že “Slovensko je pripravené” ako to tam natliachal slovenský premiér?

 

Kto za to ponesie zodpovednosť?

 

Ako hovorí Dr. Bruce Aylward ktorý viedol team WHO v Číne, netreba sa spoliehať na jarné počasie. Čo je potrebné je izolovať nakazených. ”Testing. Testing. Testing.”

 

Ale tu všetko funguje  len “akože”.

Operátori majú informácie o pohybe všetkých tých čo sa nasr….. do Talianska na lyžovačku, sú ich tisíce. Ale tu im nevieme poslať ani tú SMS, lebo GDPR. Nikto tých ľudí nejde otestovať – lebo každý tak nejak už sám chápe, že sme neschopní. 

 

Kto je nakazený ale sa nedovolá, proste akože nie je nakazený. A naďalej šíri nákazu a my sa tu budeme diviť ako nákaza rastie.

 

To je vysvetlenie toho, prečo tu je údajne tak málo nakazených – NEVIEME O NICH. 

 

NEVIEME O NICH

 

Aktualizácia: ČR nakupuje nové rýchlotestery schopné zistiť nákazu do 40 minút – 100 tis. kusov. Čo robia slovenskí zodpovední – poprdkávajú do stoličiek?

 

 

Držím palce zdravotníckemu personálu, ktoré zažíva ťažké časy – v dôsledku neschopnosti našej vlády a zodpovedných úradov.

 

Až to za dosť dlhú dobu skončí – bude potrebné zjednať aj trestnoprávnu zodpovednosť, a vyhádzať všetkých tých zbytočných ľudí v zdravotníckych a ďalších úradoch.

 

Čo za neuveriteľnú hlúposť je to „slovné hodnotenie“ „absolvoval“ na vysvedčení?

30.06.2020

Dnes som videl vysvedčenie žiaka 2. stupňa základnej školy. Za prvý polrok so slovným hodnotením typu „výborne“, „veľmi dobre“ atď. Je to slovný prepis číselnej známky, ktorá nesie informáciu o tom, aké výsledky žiak v jednotlivých predmetoch dosahoval. Čo som našiel za hodnotenie ku koncu školského roka? Je tam tzv. „slovné [...]

Sulík (SaS) ničí malých podnikateľov – aby poslúžil tým veľkým

01.05.2020

Ako inak sa dá rozumieť tomu, keď Sulík chce aby malí podnikatelia platili nájomné zo zatvorených obchodov kšeftárom s nájmami? No ale malí podnikatelia keďže majú uzavreté prevádzky nemajú nájom z čoho platiť. Ako to Sulík navrhuje riešiť? No socializáciou strát kšeftárov s nájmami: MÁ TO ZAPLATIŤ ŠTÁT, ČIŽE MÁME TO ZAPLATIŤ MY. Alebo nekompetentným [...]

Nová – neznáma – fáza vývoja pandémie

29.04.2020

Po mesiacoch spočiatku veľmi znepokojivého vývoja pandémie v Európe, kedy prichádzali desivé obrázky z Talianska, a Merkelová oznamovala 60 percentné nakazenie Nemecka dochádza k útlmu vývoja. Graf štátov V4 vyzerá pekne: Zdroj: http://datax.epizy.com/ Hlavným problémom je, že Európa nevie, čím je tento útlm daný. Či postupným premorením obyvateľstva, [...]

Ružín, čistenie, kombajn

Ružín je zaplavený odpadom, nádrž čistil špeciálny kombajn

05.08.2020 22:00

Čistenie vodnej nádrže Ružín stojí Slovenský vodohospodársky podnik ročne 60- až 80-tisíc eur. Teraz im pomohol špeciálny stroj.

libanon bejrút výbuch trosky

Libanon: Rozbuška či spúšťač očistnej katarzie

05.08.2020 18:42

Keby niekto chcel poslať Libanon do horúceho pekla, nemohol by si vybrať vhodnejší okamih.

bratislava povodeň riziko shmu

V Bratislave sa môže vyskytnúť povodeň, varuje SHMÚ

05.08.2020 14:15

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre hlavné mesto výstrahu prvého stupňa.

jankovská

Jankovská ostáva za mrežami, Cvikovej súd vyhovel

05.08.2020 14:05, aktualizované: 16:05

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská je obvinená z trestných činov podplácania a prijímania úplatku.

jhpi

...budúcnosť už nie je čo bývala...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 233801x
Priemerná čítanosť článkov: 4031x

Autor blogu