Založ si blog

Katalóg plagiátorov

Igor Matovič

Denník N: „Líder Obyčajných ľudí a nezávislých osobností uzavrel magisterské štúdium v roku 1998 prácou Daňový systém a jeho vplyv na podnikateľské subjekty. Prácu s takmer identickým názvom vydali v roku 1997 autori Pavol Kárász st., Pavol Kárász ml. a Juraj Renčko. Ide o zhodu okolností, reagoval Matovič.

Odídenci z Matovičovej kandidátky na čele s Martinom Mojžišom naznačili, že prácu písal Matovičovi kamarát na zaplatenej dovolenke.

Vlastné závery Matoviča tvoria štyri strany zo zhruba 80-stranovej práce o daniach na Slovensku.“

Záver: Skutok sa nestal, Matovič je predsedom strany, a žvatlá o morálke. Oligarchami vlastnené médiá a novinári urputne mlčia – akurát si jednorazovo splnili oznamovaciu povinnosť, aby sa nepovedalo.

Ako je na Slovensku štandardom.

 

Ján Figeľ

Denník SME: „Rektor súkromnej Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety a Figeľov oponent Vladimír Krčméry a šéfka skúšobnej komisie Alžbeta Mrázová priznali, že titul dostal aj napriek nedostatkom dizertačnej práce. Rolu zohrala jeho funkcia.

„Proste sa prihliadlo aj na to,“ povedala bývalá rektorka školy Mrázová s tým, že Figeľ „urobil Slovensku dobré meno“.“

Záver: Nevadí, lebo je z opozície.

 

Richard Sulík

Osoba

Diplomová práca stiahnutá zo stránky SME, kontrolovaná na stránke www.plag.sk.

Výsledok: 84% riziko plagiátu:

 

Denník SME: „Richard Sulík: Študoval som Ekonomickú, lebo tú zvládne každý“

Výroky Sulíka v tomto článku:

O emigrácii do Nemecka: „Keď sme sa presťahovali, v Nemecku som často nechápal rozhodnutia ľudí a spolužiakov v bežných, každodenných situáciách. Nerozumel som ich myšlienkovým pochodom, neboli mi blízke.“

Sulík je nekompatibilný so západným myslením. Preto vymýšľa také prooligarchické zvrhlosti, ako „Rovná daň“.

Sulík nezvládol nemecké školy a utiekol z Nemecka ktorému nerozumel naspäť do postkomunistickej krajiny kde vyštudoval najľahšiu školu, a s takouto kvalifikáciou začal vymýšľať ekonomické paškvily okrádajúce obyvateľov tejto krajiny (najvyššia DPH na potraviny pre Slovákov) a obohacujúce „podnikateľov“.

Sulík: „Nemyslím, že by som mohol podnikať v Nemecku.“

To je jasné každému, kto nie je volič SaS, čiže nemá v hlave nas….

Najväčšia záhada

Prečo sa paškvil ekonomického diletanta stal podkladom pre daňovú reformu štátu, prečo sa Sulík stal poradcom Mikloša kde presadil „rovnú daň“ proti ministrovi Miklošovi – to je tá najväčšia záhada Sulíkovej politickej existencie a paranojik by povedal, že Sulíka tam dostalo oligarchické „pozadie“.

SME: „SDKÚ sa rovnej dane obávala. SDKÚ v zásade podporuje myšlienku zavedenia rovnakej dane na úrovni 14 až 15 percent, avšak jej zavedenie sa musí dostatočne prediskutovať a pripraviť.“ Strana dokonca varovala pred príliš skorým schválením rovnej dane. „Návrhy na jej okamžité zavedenie považujeme za nezodpovedný a nekompetentný populizmus,“ píše sa vo volebnom programe SDKÚ z roku 2002.“

Pravicová špina Sulíkov paškvil schválila na úrovni 19% neskôr zvýšila sadzbu na 20%. Lebo „okrádať občanov“ je druhé meno slovenskej pravice.

 

Záver: Nevadí, lebo je z opozície.

 

Andrej Danko

Zbúchal svoju prácu rovnako ako 95% ostatných v danej dobe. Keďže Danko je z koalície a zakázal opozícii žrať Horalky v parlamente a robiť si predvolebnú kampaň v rokovacej miestnosti – daňovému podvodníkovi a klamárovi, je politicky popravený. Nie, že by to nebolo správne. Nesprávne je na tom to, že nie sú rovnako preverení na zaslúženosť ich titulov a potrestaní aj ostatní politici. Každý sa len pokrytecky teší že na neho nedošlo a dúfa, že nedôjde.

Záver: Politicky popravený, lebo nie je z prooligarchickej opozície.

 

Čo za neuveriteľnú hlúposť je to „slovné hodnotenie“ „absolvoval“ na vysvedčení?

30.06.2020

Dnes som videl vysvedčenie žiaka 2. stupňa základnej školy. Za prvý polrok so slovným hodnotením typu „výborne“, „veľmi dobre“ atď. Je to slovný prepis číselnej známky, ktorá nesie informáciu o tom, aké výsledky žiak v jednotlivých predmetoch dosahoval. Čo som našiel za hodnotenie ku koncu školského roka? Je tam tzv. „slovné [...]

Sulík (SaS) ničí malých podnikateľov – aby poslúžil tým veľkým

01.05.2020

Ako inak sa dá rozumieť tomu, keď Sulík chce aby malí podnikatelia platili nájomné zo zatvorených obchodov kšeftárom s nájmami? No ale malí podnikatelia keďže majú uzavreté prevádzky nemajú nájom z čoho platiť. Ako to Sulík navrhuje riešiť? No socializáciou strát kšeftárov s nájmami: MÁ TO ZAPLATIŤ ŠTÁT, ČIŽE MÁME TO ZAPLATIŤ MY. Alebo nekompetentným [...]

Nová – neznáma – fáza vývoja pandémie

29.04.2020

Po mesiacoch spočiatku veľmi znepokojivého vývoja pandémie v Európe, kedy prichádzali desivé obrázky z Talianska, a Merkelová oznamovala 60 percentné nakazenie Nemecka dochádza k útlmu vývoja. Graf štátov V4 vyzerá pekne: Zdroj: http://datax.epizy.com/ Hlavným problémom je, že Európa nevie, čím je tento útlm daný. Či postupným premorením obyvateľstva, [...]

Ružín, čistenie, kombajn

Ružín je zaplavený odpadom, nádrž čistil špeciálny kombajn

05.08.2020 22:00

Čistenie vodnej nádrže Ružín stojí Slovenský vodohospodársky podnik ročne 60- až 80-tisíc eur. Teraz im pomohol špeciálny stroj.

libanon bejrút výbuch trosky

Libanon: Rozbuška či spúšťač očistnej katarzie

05.08.2020 18:42

Keby niekto chcel poslať Libanon do horúceho pekla, nemohol by si vybrať vhodnejší okamih.

bratislava povodeň riziko shmu

V Bratislave sa môže vyskytnúť povodeň, varuje SHMÚ

05.08.2020 14:15

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre hlavné mesto výstrahu prvého stupňa.

jankovská

Jankovská ostáva za mrežami, Cvikovej súd vyhovel

05.08.2020 14:05, aktualizované: 16:05

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská je obvinená z trestných činov podplácania a prijímania úplatku.

jhpi

...budúcnosť už nie je čo bývala...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 233784x
Priemerná čítanosť článkov: 4031x

Autor blogu