Založ si blog

Koronavírus a EÚ

Angela Merkelová – šéfka Nemecka a Ursula von der Leyenová – nemecká politička – a predsedníčka Európskej komisie včera či predvčerom prišli na to, že “situácia je vážna” a “možno sme situáciu podcenili”.

 

Koronavírusový vlak beží na plné obrátky, počty nakazených garantujú ďalšie šírenie s geometrickým rastom. A to napriek tomu, že dáta z Číny boli dávno známe. Politici a elity EÚ si nič nevšimli.

Neskôr sa stali verejne dostupné dáta Talianska. Elity EÚ – nič.

 

Čo znamená “dostupné dáta”?

Sú to dáta o počtoch a miestach rozširovania nákazy, ktoré sú matematicky analyzovateľné, z ktorých je predvídateľný následný vývoj minimálne v hrubých rysoch.

Elity EÚ – nič. Odborníci EÚ, elity, akoby tu neexistovali. Vyrojili sa ako muchy až bol vírus nezastaviteľný.

 

Až tento týždeň Ursula von der Leyenová za EÚ objavila že by možno nebolo zle uzavrieť hranice EÚ v čase keď je to prakticky zbytočné.

 

Úprimne, ľudskú hlúposť považujem za prirodzený jav ktorý proste nemôže neexistovať, a svojim spôsobom je prospešný.

 

Ale keď šéfka Nemecka a šéfka EÚ pochopí, že sa “niečo deje” až vtedy, keď je to jasné aj poslednému ožranovi s prepitým mozgom v dedinskej krčme na konci sveta, nastáva stav zdesenia nad tým, aké sú skutočné schopnosti európskych elít.

 

Presne túto neschopnosť elít EÚ sme videli pri riešení ekonomickej krízy. Neschopnosť a impotencia. Každé riešenie EÚ trpí tou istou vadou – nekonečnou neschopnosťou byť v obraze a nekonečnou neschopnosťou dodať včas aspoň trocha účinné riešenie.

 

Smrad hlavnej modly – biznisu

 

Na pozadí konania celej EÚ je cítiť smrad hlavnej modly – trvalého ekonomického zisku – biznisu. Dôkazom je privatizácia ziskov a socializácia strát v podaní politikov EÚ pri “riešení” globálnej ekonomickej krízy, ktorá sa “EÚ nemala vôbec dotknúť” a nakoniec trvala v EÚ cez 10 rokov bez zjavne identifikovateľných nápravných opatrení.

 

Tento smrad je v koronavírusovej kríze cítiť zo správania Nemecka a Anglicka (tam explicitne), ktorého stratégiou je akoby nechať krajinu prejsť čím skôr nákazou – tým ju imunizovať, čo umrie umrie, hlavne aby “bizinis zas zarábal čo najskôr”. Nie že by to nebolo zrozumiteľné a nemalo logiku z hľadiska poslúženia ekonomickej modle. Problém tohto prístupu je fašizoidno – genocídna myšlienka. Genocídna preto, lebo mladšej časti populácie a biznismenom akoby nevadila prípadná genocída dôchodcov. Mladík ktorý natieral svoje sliny v metre na tyč v tom konal aktívne, a nemyslite si, že táto pošahanosť je ojedinelá – tieto myšlienky majú mnohí v hlavách.

 

Štatistiky ale ukazujú, že pred nákazou nemá istotu nikto – ani mladí.

 

Riešením nemá byť “hlavne zasa produkovať zisky” a genocídne “vyčistiť EÚ od dôchodcov”.

Podnikatelia si svoje zisky vždy doženú. Politici tam majú byť na to aby konali v prospech občanov – nie tak ako to robí Merkelová Ursula von der Leyenová a celé politbyro EÚ.

 

Čína má problém

 

V Číne hlásia nulový počet nových nákaz. Neznamená to konečné víťazstvo. Čína nezískala “herd immunity” – imunizáciu spoločnosti prostredníctvom imunity väčšiny obyvateľstva. To znamená že Čína nemôže znova spustiť ekonomiku bez hrozby, že tam traja nemeckí / rakúski / talianski turisti znova rozbehnú koronavírusovú epidémiu.

 

Čína získala len čas. Považujem čínskych vedcov za natoľko schopných a inteligentných (na rozdiel od úplne tupých elít EÚ typu Merkelová a Ursula von der Leyenová), že im je jasné, že pre nich je riešením len imunizácia populácie – čiže vakcinácia – keďže fašistický prístup EÚ zjavne odmietli. Ostáva dúfať, že čínski vedci dokážu vakcínu / liek nájsť čím skôr a masovo ju vyrobiť pre svet. Čína potrebuje svet zdravý, inak nemá komu predávať.

Snáď potom politici EÚ nezakážu dovoz vakcíny z Číny – lebo toto sa od nich dá očakávať.

 

Slovensko a umelá pľúcna ventilácia

Problémom koronavírusu je zápal pľúc. Ľudia so zápalom pľúc by sa mali dostať k funkčnej umelej pľúcnej ventilácii – aby úmrtnosť nedosahovala 8% ako v Taliansku. Dáta vývoja nákazy v SR a okolitých krajinách sú dostatočným podkladom pre analýzu a výpočet predpokladaného počtu potrebných zariadení pre záchranu ľudí so zápalom pľúc. Nerobme znova tie isté chyby a vopred sa pripravme na pravdepodobný nutný počet týchto zariadení a k tomu potrebnému personálu – analýzou dát. Dajte to matematikom / epidemiológom spočítať. Majú na to nástroje.

 

Poznámky

  • Mnoho firiem buď skrachuje alebo pozastaví svoju činnosť na niekoľko mesiacov, s dopadom na príjmy zamestnancov. Keď šlo v globálnej kríze o príjmy bánk, EÚ prišla s “tlačením peňazí” a socializáciou týchto strán cez rast inflácie. Som zvedavý, ako sa EÚ vysporiada s týmto dopadom na obyvateľstvo. Očakávajme to najhoršie: EÚ zasa nebude konať – lebo nejde o profit biznisu.
  • Nevyzerá to, že školáci sa do prázdnin dostanú do škôl. Možno sa niečo dorieši cez prázdniny, v prípade priaznivého vývoja v pandémii. Firmy poskytujú aplikácie pre tímovú komunikáciu. Slovenské školstvo ostáva pri zastaralej mailovej komunikácii. Na ministerstve školstva sa spinká sladkým spánkom. Nepripravené, apatické, neschopné.

Čo za neuveriteľnú hlúposť je to „slovné hodnotenie“ „absolvoval“ na vysvedčení?

30.06.2020

Dnes som videl vysvedčenie žiaka 2. stupňa základnej školy. Za prvý polrok so slovným hodnotením typu „výborne“, „veľmi dobre“ atď. Je to slovný prepis číselnej známky, ktorá nesie informáciu o tom, aké výsledky žiak v jednotlivých predmetoch dosahoval. Čo som našiel za hodnotenie ku koncu školského roka? Je tam tzv. „slovné [...]

Sulík (SaS) ničí malých podnikateľov – aby poslúžil tým veľkým

01.05.2020

Ako inak sa dá rozumieť tomu, keď Sulík chce aby malí podnikatelia platili nájomné zo zatvorených obchodov kšeftárom s nájmami? No ale malí podnikatelia keďže majú uzavreté prevádzky nemajú nájom z čoho platiť. Ako to Sulík navrhuje riešiť? No socializáciou strát kšeftárov s nájmami: MÁ TO ZAPLATIŤ ŠTÁT, ČIŽE MÁME TO ZAPLATIŤ MY. Alebo nekompetentným [...]

Nová – neznáma – fáza vývoja pandémie

29.04.2020

Po mesiacoch spočiatku veľmi znepokojivého vývoja pandémie v Európe, kedy prichádzali desivé obrázky z Talianska, a Merkelová oznamovala 60 percentné nakazenie Nemecka dochádza k útlmu vývoja. Graf štátov V4 vyzerá pekne: Zdroj: http://datax.epizy.com/ Hlavným problémom je, že Európa nevie, čím je tento útlm daný. Či postupným premorením obyvateľstva, [...]

Ružín, čistenie, kombajn

Ružín je zaplavený odpadom, nádrž čistil špeciálny kombajn

05.08.2020 22:00

Čistenie vodnej nádrže Ružín stojí Slovenský vodohospodársky podnik ročne 60- až 80-tisíc eur. Teraz im pomohol špeciálny stroj.

libanon bejrút výbuch trosky

Libanon: Rozbuška či spúšťač očistnej katarzie

05.08.2020 18:42

Keby niekto chcel poslať Libanon do horúceho pekla, nemohol by si vybrať vhodnejší okamih.

bratislava povodeň riziko shmu

V Bratislave sa môže vyskytnúť povodeň, varuje SHMÚ

05.08.2020 14:15

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre hlavné mesto výstrahu prvého stupňa.

jankovská

Jankovská ostáva za mrežami, Cvikovej súd vyhovel

05.08.2020 14:05, aktualizované: 16:05

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská je obvinená z trestných činov podplácania a prijímania úplatku.

jhpi

...budúcnosť už nie je čo bývala...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 233817x
Priemerná čítanosť článkov: 4031x

Autor blogu