Založ si blog

Koronavírus – čo nám už zasa nedocvaklo

Keď niektorí vrátane mňa v januári upozorňovali na to kam vedú dáta o nákaze v Číne, boli spravidla odpoveďami repliky o tom, že “je to vírus USA proti Číňanom”, že “sme pripravení”, že “nám sa nič nestane”. Dnes už tieto „múdrosti“ zanikli. Znamená to, že sme snáď múdrejší?

Opak je pravdou.

Znova dáta niečo celkom jasne ukazujú a znova sú tieto informácie ignorované. Ako vtedy, tak aj teraz.

Hlavný problém je geometrický rast

Momentálne sme v miernej fáze rastu počtu infikovaných. Aby sme sa dostali do strmej fázy, kedy môže ísť o denný nárast v desaťtisícoch až státisícoch stačí jediné – dodržať terajší rast.


To je povaha geometrického rastu.

Vnímam ako si ľudia myslia že sa to zrazu zastaví ako v Číne. Netušia prečo by sa tak malo stať, asi si myslia, že vírus zastaví prázdne tliachanie.

Nezastaví. Na zastavenie vírusu sú potrebné drastické opatrenia, alebo hi-tech funkčná technológia. Súčasné opatrenia majú ďaleko od drastických opatrení, a my tu nedokážeme kvôli „demokratom“ využiť ani mobilné metadáta.

Lebo hlúposť.

Je smutné ako titulok prekvapene píše že “V Taliansku bolo neuveriteľných 800 úmrtí za deň”. No – o mesiac ich za deň môže byť desaťtisíce / státisíce.

A čo riešia hlupáci v parlamente? Tliachajú o porušovaní práv užívateľov mobilov! Pretože nepochopili v januári nič o tom čo hovorili dáta o vývoji epidémie v Číne a už zasa netušia nič ani teraz o vývoji pandémie v Európe. 

 

Dôsledkom tejto hlúposti a prázdneho bezduchého tliachania budú nielen vyššie straty na životoch, ale aj strata kontroly a omnoho vyššie ekonomické škody.

Hanbím sa za hlupákov v parlamente, ktorí miesto maximalizácie opatrení v krízovej situácii tliachajú nepodstatné hlúposti.

 

Budú mať na rukách krv občanov Slovenska.

Koronavírus – drakonický rozdiel medzi mediálnymi vyhláseniami a realitou

30.03.2020

Najskôr si prečítajte tento príbeh. Je čerstvý. Podobných nájdete viacero. https://www.dalito.sk/viola-z-nemocnice-ako-to-v-zdravotnictve-nefunguje-a-uz-vobec-pocas-covid-19/ Drastický rozdiely medzi mediálne prezentovanou pripravenosťou a realitou. Slovenské zdravotníctvo dlhodobo prezentuje svoju selektívnu schopnosť niekoho z X ľudí liečiť za schopnosť a [...]

Koronavírus – a kšefty začali

29.03.2020

Slovensko vraj nepotrebuje rýchlotesty. Česko ich vezme všetkými desiatimi a hneď. Anglicko na rýchlotestoch chce založiť rozbeh ekonomiky. Rýchlotesty totižto detegujú aktívne protilátky COVID-19 IgM a IgG v ľudskej plazme, sére alebo celej krvi. Dokážu teda určiť, či niekto už má protilátky proti COVID-19 a teda prekonal nákazu, získal imunitu, a môže sa bez [...]

Koronavírus – zodpovedným stále nedochádza, čo sa blíži

28.03.2020

Zodpovední a elity netušili koľká bije v decembri / januári, napriek jasným dátam z Číny. A dnes sme v presne tej istej situácii. Zodpovední a elity už zasa netušia, a robia nedostatočné opatrenia. Znova a znova sa prezentujú vyjadrenia a dúfania naznačujúce, že ak to skončilo v Číne, skončí to len tak pre nič za nič aj tu. Napriek tomu čo sa už dlho [...]

Robert Fico

Fico už nemá ochranku, podľa Matoviča ide o spravodlivé rozhodnutie

31.03.2020 11:38

O jej zrušení rozhodol minister vnútra Roman Mikulec na základe prehodnotenia potreby jej poskytovania.

koronavírus, Košice, testovanie

Zmätky okolo testovania stále trvajú

31.03.2020 11:30

Súkromné laboratóriá začali od pondelka testovať vlastných pacientov. Nikoho, kto prišiel z rizikových krajín. Samoplatcovia si zaplatia za test 70 eur.

Andrea Bučková

Novou rómskou splnomocnenkyňou vlády sa má stať Andrea Bučková

31.03.2020 11:18

Návrh na jej vymenovanie je v nezaradených materiáloch na rokovanie vlády.

KORONAVÍRUS: Mimoriadna situácia v New Yorku

Koronavírus pripravil o prácu už milióny Američanov, to najhoršie ich ešte len čaká, tvrdia ekonómovia

31.03.2020 11:15

Šírenie koronavírusu by nezamestnanosť v USA mohlo zvýšiť nad 32 %.

jhpi

...budúcnosť už nie je čo bývala...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 189213x
Priemerná čítanosť článkov: 3784x

Autor blogu