Založ si blog

Koronavírus – čo nám už zasa nedocvaklo

Keď niektorí vrátane mňa v januári upozorňovali na to kam vedú dáta o nákaze v Číne, boli spravidla odpoveďami repliky o tom, že “je to vírus USA proti Číňanom”, že “sme pripravení”, že “nám sa nič nestane”. Dnes už tieto „múdrosti“ zanikli. Znamená to, že sme snáď múdrejší?

Opak je pravdou.

Znova dáta niečo celkom jasne ukazujú a znova sú tieto informácie ignorované. Ako vtedy, tak aj teraz.

Hlavný problém je geometrický rast

Momentálne sme v miernej fáze rastu počtu infikovaných. Aby sme sa dostali do strmej fázy, kedy môže ísť o denný nárast v desaťtisícoch až státisícoch stačí jediné – dodržať terajší rast.


To je povaha geometrického rastu.

Vnímam ako si ľudia myslia že sa to zrazu zastaví ako v Číne. Netušia prečo by sa tak malo stať, asi si myslia, že vírus zastaví prázdne tliachanie.

Nezastaví. Na zastavenie vírusu sú potrebné drastické opatrenia, alebo hi-tech funkčná technológia. Súčasné opatrenia majú ďaleko od drastických opatrení, a my tu nedokážeme kvôli „demokratom“ využiť ani mobilné metadáta.

Lebo hlúposť.

Je smutné ako titulok prekvapene píše že “V Taliansku bolo neuveriteľných 800 úmrtí za deň”. No – o mesiac ich za deň môže byť desaťtisíce / státisíce.

A čo riešia hlupáci v parlamente? Tliachajú o porušovaní práv užívateľov mobilov! Pretože nepochopili v januári nič o tom čo hovorili dáta o vývoji epidémie v Číne a už zasa netušia nič ani teraz o vývoji pandémie v Európe. 

 

Dôsledkom tejto hlúposti a prázdneho bezduchého tliachania budú nielen vyššie straty na životoch, ale aj strata kontroly a omnoho vyššie ekonomické škody.

Hanbím sa za hlupákov v parlamente, ktorí miesto maximalizácie opatrení v krízovej situácii tliachajú nepodstatné hlúposti.

 

Budú mať na rukách krv občanov Slovenska.

Čo za neuveriteľnú hlúposť je to „slovné hodnotenie“ „absolvoval“ na vysvedčení?

30.06.2020

Dnes som videl vysvedčenie žiaka 2. stupňa základnej školy. Za prvý polrok so slovným hodnotením typu „výborne“, „veľmi dobre“ atď. Je to slovný prepis číselnej známky, ktorá nesie informáciu o tom, aké výsledky žiak v jednotlivých predmetoch dosahoval. Čo som našiel za hodnotenie ku koncu školského roka? Je tam tzv. „slovné [...]

Sulík (SaS) ničí malých podnikateľov – aby poslúžil tým veľkým

01.05.2020

Ako inak sa dá rozumieť tomu, keď Sulík chce aby malí podnikatelia platili nájomné zo zatvorených obchodov kšeftárom s nájmami? No ale malí podnikatelia keďže majú uzavreté prevádzky nemajú nájom z čoho platiť. Ako to Sulík navrhuje riešiť? No socializáciou strát kšeftárov s nájmami: MÁ TO ZAPLATIŤ ŠTÁT, ČIŽE MÁME TO ZAPLATIŤ MY. Alebo nekompetentným [...]

Nová – neznáma – fáza vývoja pandémie

29.04.2020

Po mesiacoch spočiatku veľmi znepokojivého vývoja pandémie v Európe, kedy prichádzali desivé obrázky z Talianska, a Merkelová oznamovala 60 percentné nakazenie Nemecka dochádza k útlmu vývoja. Graf štátov V4 vyzerá pekne: Zdroj: http://datax.epizy.com/ Hlavným problémom je, že Európa nevie, čím je tento útlm daný. Či postupným premorením obyvateľstva, [...]

Ružín, čistenie, kombajn

Ružín je zaplavený odpadom, nádrž čistil špeciálny kombajn

05.08.2020 22:00

Čistenie vodnej nádrže Ružín stojí Slovenský vodohospodársky podnik ročne 60- až 80-tisíc eur. Teraz im pomohol špeciálny stroj.

libanon bejrút výbuch trosky

Libanon: Rozbuška či spúšťač očistnej katarzie

05.08.2020 18:42

Keby niekto chcel poslať Libanon do horúceho pekla, nemohol by si vybrať vhodnejší okamih.

bratislava povodeň riziko shmu

V Bratislave sa môže vyskytnúť povodeň, varuje SHMÚ

05.08.2020 14:15

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre hlavné mesto výstrahu prvého stupňa.

jankovská

Jankovská ostáva za mrežami, Cvikovej súd vyhovel

05.08.2020 14:05, aktualizované: 16:05

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská je obvinená z trestných činov podplácania a prijímania úplatku.

jhpi

...budúcnosť už nie je čo bývala...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 233799x
Priemerná čítanosť článkov: 4031x

Autor blogu