Založ si blog

Koronavírus – zodpovedným stále nedochádza, čo sa blíži

Zodpovední a elity netušili koľká bije v decembri / januári, napriek jasným dátam z Číny.

 

A dnes sme v presne tej istej situácii. Zodpovední a elity už zasa netušia, a robia nedostatočné opatrenia.

 

Znova a znova sa prezentujú vyjadrenia a dúfania naznačujúce, že ak to skončilo v Číne, skončí to len tak pre nič za nič aj tu. Napriek tomu čo sa už dlho deje v Taliansku.

 

Je za tým ten istý druh hlúposti a neschopnosti aká sa prejavila už v januári – vlastne ešte horší: Je jasne viditeľné čo sa blíži, a zodpovední nekonajú dostatočne rázne a čakajú až na nezastaviteľnú situáciu podobnú Taliansku.

 

Na Európu sa valí vírus, ktorý 

  • zjavne slnko nezastaví (viď krajiny ktoré mali doteraz leto), a jeho rýchlosť je taká, že to slnko ani nestihne prísť
  • kvôli demokracii sú všetky opatrenia voliteľné, nevynucované a sú teda nedostatočne účinné
  • politici riešia hlúposti, ako či sa neporuší právo na súkromie pri využití mobilných metadát
  • podnikatelia a Sulík už riešia biznis, a ide sa usilovať o to, aby sa aj slabé obmedzenia uvolnili a ľudia mohli vybehnúť do ulíc a do otvorených obchodov, pričom 
    • sa im bude merať teplota čo ničomu nepomôže – a Sulík to stále nevie
    • ľudia budú mať podomácky urobené rúšky, ktoré vzhľadom k rozmeru vírusu majú skôr prezentačný význam – a Sulík to stále nevie
    • budú od seba dva metre, čo ničomu nepomôže – a Sulík to stále nevie

 

Každé opatrenie ktoré sa urobí začne mať vplyv tak o dva týždne, pričom dva týždne je čas za ktorý sa z počtu 1000 stane 10 tisíc. Z 10 tisíc sa za 14 dní stane 100 tisíc. Pri podobnom šírení aké je teraz bežné. 

 

Ako je možné, že zodpovední nevidia vývoj v Taliansku, ktorý ich má poučiť?

Ako je možné, že zodpovední nekonajú dôrazne?

Na akom základe sa zodpovední domnievajú, že nákaza zrazu sama od seba ustúpi – ktoré to sú dôvody?

To ako vážne sa nákaza zastaví ako v Číne bez opatrení aké urobili v Číne? To vážne?

 

To už zasa musíme byť svedkami vyjadreniami odborníkov, ktorí svoju nekompetenciu budú obhajovať slovami “kto to mohol tušiť?”.

 

Život v krajine treba najmenej na dva týždne zastaviť, čo utlmí nákazu a hlavne – a dá kompetentným informáciu čo sa stane v Taliansku, Španielsku a ďalších krajinách – keď to nedokážu pochopiť z dát. Dá im priestor pochopiť, že teraz to nie je o tom, či si ľudia budú mať čo zasadiť, a či rast ekonomiky poklesne o 10% alebo o 12%. 

 

Je potrebné zastaviť priemysel, okrem zásobovania potravinami, polície, armády,  zdravotných služieb a sieťových odvetví. 

Je potrebné vynucovať si opatrenia, pretože predpoklad disciplinovanosti je v demokraciách úplne chybným predpokladom. Nemci napr. budú hlupákov nedodržiavajúcich zákazy umiestňovať do telocviční na to určených. 

 

Je čas prestať prosiť o zodpovednosť. Je čas zaviesť radikálne a skutočné obmedzenia stretávania sa a začať si ich vynucovať – a to masívne a systémovo.

 

Treba stanoviť časy kedy kto môže ísť do potravín tak, ako to urobili v Číne a u nás pre dôchodcov. Treba hľadať riešenia a robiť ich včas. Dá sa to, keď sa hľadajú riešenia a nie výhovorky – tak typické pre mudrákov v demokraciách.

 

V Španielsku už tieto opatrenia majú, akurát že ich urobili neskoro.

 

Apríl a hlavne máj môže byť čas desu, kedy to vyzerá, že na základe dát, rýchlosti šírenia nákazy, a situácie v Taliansku a Španielsku môžu ľudia umierať v mnohých tisícoch až napokon v desaťtisícoch denne.

Od určitého počtu / rýchlosti nákazy to je nezastaviteľné.

 

Konajte, je čas prejsť od láskavého prosenia k zodpovednosti k skutočnému a zásadnému utlmeniu stretávania ľudí v každej oblasti ktorá nie je nutná pre prežitie ľudí.

 

Je možné, že sa blížime k zlomu, kedy po 30+ miliónoch mŕtvych v Európe skončí súčasný spôsob života, skončí Európska únia ktorá viac ako inokedy v čase krízy dokazuje svoju neschopnosť a nedôvodnosť svojej existencie, môže dôjsť ku koncu globalizácie a ďalším  dnes ťažko predvídateľným zmenám.

Čo za neuveriteľnú hlúposť je to „slovné hodnotenie“ „absolvoval“ na vysvedčení?

30.06.2020

Dnes som videl vysvedčenie žiaka 2. stupňa základnej školy. Za prvý polrok so slovným hodnotením typu „výborne“, „veľmi dobre“ atď. Je to slovný prepis číselnej známky, ktorá nesie informáciu o tom, aké výsledky žiak v jednotlivých predmetoch dosahoval. Čo som našiel za hodnotenie ku koncu školského roka? Je tam tzv. „slovné [...]

Sulík (SaS) ničí malých podnikateľov – aby poslúžil tým veľkým

01.05.2020

Ako inak sa dá rozumieť tomu, keď Sulík chce aby malí podnikatelia platili nájomné zo zatvorených obchodov kšeftárom s nájmami? No ale malí podnikatelia keďže majú uzavreté prevádzky nemajú nájom z čoho platiť. Ako to Sulík navrhuje riešiť? No socializáciou strát kšeftárov s nájmami: MÁ TO ZAPLATIŤ ŠTÁT, ČIŽE MÁME TO ZAPLATIŤ MY. Alebo nekompetentným [...]

Nová – neznáma – fáza vývoja pandémie

29.04.2020

Po mesiacoch spočiatku veľmi znepokojivého vývoja pandémie v Európe, kedy prichádzali desivé obrázky z Talianska, a Merkelová oznamovala 60 percentné nakazenie Nemecka dochádza k útlmu vývoja. Graf štátov V4 vyzerá pekne: Zdroj: http://datax.epizy.com/ Hlavným problémom je, že Európa nevie, čím je tento útlm daný. Či postupným premorením obyvateľstva, [...]

Ružín, čistenie, kombajn

Ružín je zaplavený odpadom, nádrž čistil špeciálny kombajn

05.08.2020 22:00

Čistenie vodnej nádrže Ružín stojí Slovenský vodohospodársky podnik ročne 60- až 80-tisíc eur. Teraz im pomohol špeciálny stroj.

libanon bejrút výbuch trosky

Libanon: Rozbuška či spúšťač očistnej katarzie

05.08.2020 18:42

Keby niekto chcel poslať Libanon do horúceho pekla, nemohol by si vybrať vhodnejší okamih.

bratislava povodeň riziko shmu

V Bratislave sa môže vyskytnúť povodeň, varuje SHMÚ

05.08.2020 14:15

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre hlavné mesto výstrahu prvého stupňa.

jankovská

Jankovská ostáva za mrežami, Cvikovej súd vyhovel

05.08.2020 14:05, aktualizované: 16:05

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská je obvinená z trestných činov podplácania a prijímania úplatku.

jhpi

...budúcnosť už nie je čo bývala...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 233785x
Priemerná čítanosť článkov: 4031x

Autor blogu