Založ si blog

Koronavírus – drakonický rozdiel medzi mediálnymi vyhláseniami a realitou

Najskôr si prečítajte tento príbeh. Je čerstvý.

Podobných nájdete viacero.

https://www.dalito.sk/viola-z-nemocnice-ako-to-v-zdravotnictve-nefunguje-a-uz-vobec-pocas-covid-19/

 

Drastický rozdiely medzi mediálne prezentovanou pripravenosťou a realitou.

 

Slovenské zdravotníctvo dlhodobo prezentuje svoju selektívnu schopnosť niekoho z X ľudí liečiť za schopnosť a pripravenosť zdravotníctva.

 

Politika vezmú do nemocnice hneď, a poskytnú mu zdravotnú starostlivosť. To je tá “pripravenosť” – pomôcť politikovi a mocnej osobe a pár špeciálnym prípadom a prezentovať to ako skvelú pripravenosť.

 

Bežný človek dopadne tak, ako je v článku.

 

Núdzový stav

Zdravotnému personálu vnútili povinnosť pracovať na základe tzv. “núdzového stavu”. Sestrám zabezpečili 600 eurové platy, a do ambulancií lekárov doručili po 5 handerných rúšok, ktoré majú kozmetický význam, pretože vírus cez ne ľahko preletí, a takto vybavené majú čeliť globálnej pandémii.

 

Namiesto toho, aby do predných línií poslali ľudí, ktorí si prešli bezpríznakovo nákazou a majú imunitu – boli rýchlotesty ktoré týchto ľudí mohli identifikovať – predané na kšeft.

 

V ČR je prvá mŕtva zdravotná sestra mladého veku.

 

Ale my musíme znova otvárať obchody, lebo tu politici stále nechápu geometrický rast. Ten je geometrický – len o tom ani nevieme – za celý čas Slovensko urobilo toľko testov, koľko urobia v Česku (údajne) za jeden a pol dňa. To je tajomstvo slovenského pomalého rastu nakazených. Ak chcete pochopiť tajomstvo nízkej úmrtnosti na Slovensku, prečítajte si vyššie uvedený článok.

 

Ekonomické dopady sú v súčasnosti druhoradé.

 

Odborníkom je jasné (video Peková), že tak často ospevované rúšky sú kozmetickou záležitosťou. Spomínajú sa len preto, že tie Slovensko dokáže zabezpečiť, a Slovensko ich dokáže zabezpečiť len tak, že si ich ľudia ušijú sami. Handerné.

 

A umývanie rúk. Slovensko to dokáže zabezpečiť, lebo to stačí vyhlásiť v médiách.

 

Koľko máme liekov ktoré spomínal p. Krčméry – pre populáciu? Kto ich dostane?

Tajné. Ak by som bol paranoik, povedal by som, že sú rezervované pre “našich ľudí”.

 

Politici predošlí aj súčasní stále nechápu situáciu. Úmrtnosť v Taliansku je 11%, v Španielsku 8,5%, priemer EÚ je 6,3%.

 

Budeme svedkami veľkého “Kto to mohol tušiť?” – bez potrestania vinníkov.

 

Politici, spamätajte sa a konajte, inak Slovensko – ako zďaleka nie prvý krát bude v negatívnych rebríčkoch na popredných miestach.

Čo za neuveriteľnú hlúposť je to „slovné hodnotenie“ „absolvoval“ na vysvedčení?

30.06.2020

Dnes som videl vysvedčenie žiaka 2. stupňa základnej školy. Za prvý polrok so slovným hodnotením typu „výborne“, „veľmi dobre“ atď. Je to slovný prepis číselnej známky, ktorá nesie informáciu o tom, aké výsledky žiak v jednotlivých predmetoch dosahoval. Čo som našiel za hodnotenie ku koncu školského roka? Je tam tzv. „slovné [...]

Sulík (SaS) ničí malých podnikateľov – aby poslúžil tým veľkým

01.05.2020

Ako inak sa dá rozumieť tomu, keď Sulík chce aby malí podnikatelia platili nájomné zo zatvorených obchodov kšeftárom s nájmami? No ale malí podnikatelia keďže majú uzavreté prevádzky nemajú nájom z čoho platiť. Ako to Sulík navrhuje riešiť? No socializáciou strát kšeftárov s nájmami: MÁ TO ZAPLATIŤ ŠTÁT, ČIŽE MÁME TO ZAPLATIŤ MY. Alebo nekompetentným [...]

Nová – neznáma – fáza vývoja pandémie

29.04.2020

Po mesiacoch spočiatku veľmi znepokojivého vývoja pandémie v Európe, kedy prichádzali desivé obrázky z Talianska, a Merkelová oznamovala 60 percentné nakazenie Nemecka dochádza k útlmu vývoja. Graf štátov V4 vyzerá pekne: Zdroj: http://datax.epizy.com/ Hlavným problémom je, že Európa nevie, čím je tento útlm daný. Či postupným premorením obyvateľstva, [...]

Čína Počasie Povodne

Čínu zasiahli silné dažde, pri záplavách zahynulo viac ako 140 ľudí

13.07.2020 13:50

Neustále dažde zničili od konca júna už 28-tisíc domovov.

Japonsko / Vojak / Armáda / Zbraň /

Na Taiwane sa začalo vojenské cvičenie so simulovanou inváziou na ostrov

13.07.2020 12:59

Cvičenie prebieha v čase rastúceho napätia medzi Taiwanom a Čínou z dôvodu nového bezpečnostného zákona v Hongkongu a pravidelného narúšania taiwanského vzdušného priestoru čínskymi lietadlami.

Norbert Bödör

Šeliga chce, aby súdna rada preverila rozhodnutie Trubana pri Bödörovi

13.07.2020 12:42

Zároveň sa opäť obracia na Najvyšší bezpečnostný úrad pre bezpečnostnú previerku firmy Bonul.

Nový Zéland / Christchurch / Brenton Tarrant /

Útočník z Christchurchu sa bude na súde obhajovať sám

13.07.2020 12:08

Útočník vlani v marci v dvoch mešitách v novozélandskom meste Christchurch zastrelil 51 ľudí. Hrozí mu doživotné väzenie.