Založ si blog

Koronavírus – drakonický rozdiel medzi mediálnymi vyhláseniami a realitou

Najskôr si prečítajte tento príbeh. Je čerstvý.

Podobných nájdete viacero.

https://www.dalito.sk/viola-z-nemocnice-ako-to-v-zdravotnictve-nefunguje-a-uz-vobec-pocas-covid-19/

 

Drastický rozdiely medzi mediálne prezentovanou pripravenosťou a realitou.

 

Slovenské zdravotníctvo dlhodobo prezentuje svoju selektívnu schopnosť niekoho z X ľudí liečiť za schopnosť a pripravenosť zdravotníctva.

 

Politika vezmú do nemocnice hneď, a poskytnú mu zdravotnú starostlivosť. To je tá “pripravenosť” – pomôcť politikovi a mocnej osobe a pár špeciálnym prípadom a prezentovať to ako skvelú pripravenosť.

 

Bežný človek dopadne tak, ako je v článku.

 

Núdzový stav

Zdravotnému personálu vnútili povinnosť pracovať na základe tzv. “núdzového stavu”. Sestrám zabezpečili 600 eurové platy, a do ambulancií lekárov doručili po 5 handerných rúšok, ktoré majú kozmetický význam, pretože vírus cez ne ľahko preletí, a takto vybavené majú čeliť globálnej pandémii.

 

Namiesto toho, aby do predných línií poslali ľudí, ktorí si prešli bezpríznakovo nákazou a majú imunitu – boli rýchlotesty ktoré týchto ľudí mohli identifikovať – predané na kšeft.

 

V ČR je prvá mŕtva zdravotná sestra mladého veku.

 

Ale my musíme znova otvárať obchody, lebo tu politici stále nechápu geometrický rast. Ten je geometrický – len o tom ani nevieme – za celý čas Slovensko urobilo toľko testov, koľko urobia v Česku (údajne) za jeden a pol dňa. To je tajomstvo slovenského pomalého rastu nakazených. Ak chcete pochopiť tajomstvo nízkej úmrtnosti na Slovensku, prečítajte si vyššie uvedený článok.

 

Ekonomické dopady sú v súčasnosti druhoradé.

 

Odborníkom je jasné (video Peková), že tak často ospevované rúšky sú kozmetickou záležitosťou. Spomínajú sa len preto, že tie Slovensko dokáže zabezpečiť, a Slovensko ich dokáže zabezpečiť len tak, že si ich ľudia ušijú sami. Handerné.

 

A umývanie rúk. Slovensko to dokáže zabezpečiť, lebo to stačí vyhlásiť v médiách.

 

Koľko máme liekov ktoré spomínal p. Krčméry – pre populáciu? Kto ich dostane?

Tajné. Ak by som bol paranoik, povedal by som, že sú rezervované pre “našich ľudí”.

 

Politici predošlí aj súčasní stále nechápu situáciu. Úmrtnosť v Taliansku je 11%, v Španielsku 8,5%, priemer EÚ je 6,3%.

 

Budeme svedkami veľkého “Kto to mohol tušiť?” – bez potrestania vinníkov.

 

Politici, spamätajte sa a konajte, inak Slovensko – ako zďaleka nie prvý krát bude v negatívnych rebríčkoch na popredných miestach.

Epidemiológovia navrhovali prísnejšie opatrenia. Matovič ich zasa zúžil.

23.10.2020

Tak ako Matovič pobabral epidemiologickú situáciu úplným otvorením ekonomiky v septembri, následne ich zmäkčovaním pri svadbách a športoch (čím dostal Slovensko do pravdepodobne najhoršej situácie v EÚ), urobil tú chybu znova. Znova zaviedli menej účinné opatrenia než odporučili ODBORNÍCI. Už zasa Matovič nerešpektuje odborníkov, ale električkových [...]

Prečo sa hráme na premiantov? Neverí tomu nikto.

04.10.2020

Ako je to so Slovenským premiantstvom? Premiér(i) a politici v súvislosti s pandémiou často opakujú, že sme boli “premianti” v nízkom počte nakazených. Len skutočne mdlá myseľ to môže myslieť vážne. Rozhodne tomu neverí nikto v zahraničí a na Slovensku tomu neverí nikto príčetný. Krajina ktorá snáď ešte nikdy nebola skutočným premiantom v [...]

Keď niečo funguje, zrušme to

26.08.2020

Taký je štandard pofidérnych vlád, a myslenia ľudí, keď nechápu, že v tejto krajine BOLA ohľadne pandémie dobrá situácia kvôli mäkučkým opatreniam, na ktorých sa ešte aj podnikatelia radostne nabalili. Začalo sa tliachať, skončili sa tie mäkučké opatrenia a začína september, prenášači nabehnú do vlakov, autobusov a trolejbusov a začne súbeh koronavírusu, angín a [...]

Monika Jankovská, súd

Prokurátor o Jankovskej: Spolupracuje, ale málo

23.01.2021 07:44

Za mrežami je bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská už takmer rok. Zatiaľ tam aj zostane.

testovanie, covid, objednaní, Vajnorská

Ťažký testovací víkend. Chaos pokračuje

23.01.2021 07:15

Od pondelka sa denne otestovalo približne 150-tisíc ľudí. V sobotu a nedeľu sa preto starostovia a primátori pripravujú na návaly pred odberovými miestami.

vírus, Izrael

ONLINE: Izrael chystá zelené pasy pre zaočkovaných

23.01.2021 07:00, aktualizované: 09:10

Izrael zostáva najrýchlejšie očkujúcou krajinou sveta. Pre ľudí s vakcínou alebo pre tých, ktorí nákazu prekonali, pripravuje vláda zelené pasy.

Trump

Impeachment voči Trumpovi sa začne v druhom februárovom týždni

23.01.2021 06:19

Vzbura 6. januára v budove Kapitolu zostáva dňom, na ktorý nikto z nás nikdy nezabudne," vyhlásil líder demokratov v Senáte Chuck Schumer.