Založ si blog

Koronavírus – drakonický rozdiel medzi mediálnymi vyhláseniami a realitou

Najskôr si prečítajte tento príbeh. Je čerstvý.

Podobných nájdete viacero.

https://www.dalito.sk/viola-z-nemocnice-ako-to-v-zdravotnictve-nefunguje-a-uz-vobec-pocas-covid-19/

 

Drastický rozdiely medzi mediálne prezentovanou pripravenosťou a realitou.

 

Slovenské zdravotníctvo dlhodobo prezentuje svoju selektívnu schopnosť niekoho z X ľudí liečiť za schopnosť a pripravenosť zdravotníctva.

 

Politika vezmú do nemocnice hneď, a poskytnú mu zdravotnú starostlivosť. To je tá “pripravenosť” – pomôcť politikovi a mocnej osobe a pár špeciálnym prípadom a prezentovať to ako skvelú pripravenosť.

 

Bežný človek dopadne tak, ako je v článku.

 

Núdzový stav

Zdravotnému personálu vnútili povinnosť pracovať na základe tzv. “núdzového stavu”. Sestrám zabezpečili 600 eurové platy, a do ambulancií lekárov doručili po 5 handerných rúšok, ktoré majú kozmetický význam, pretože vírus cez ne ľahko preletí, a takto vybavené majú čeliť globálnej pandémii.

 

Namiesto toho, aby do predných línií poslali ľudí, ktorí si prešli bezpríznakovo nákazou a majú imunitu – boli rýchlotesty ktoré týchto ľudí mohli identifikovať – predané na kšeft.

 

V ČR je prvá mŕtva zdravotná sestra mladého veku.

 

Ale my musíme znova otvárať obchody, lebo tu politici stále nechápu geometrický rast. Ten je geometrický – len o tom ani nevieme – za celý čas Slovensko urobilo toľko testov, koľko urobia v Česku (údajne) za jeden a pol dňa. To je tajomstvo slovenského pomalého rastu nakazených. Ak chcete pochopiť tajomstvo nízkej úmrtnosti na Slovensku, prečítajte si vyššie uvedený článok.

 

Ekonomické dopady sú v súčasnosti druhoradé.

 

Odborníkom je jasné (video Peková), že tak často ospevované rúšky sú kozmetickou záležitosťou. Spomínajú sa len preto, že tie Slovensko dokáže zabezpečiť, a Slovensko ich dokáže zabezpečiť len tak, že si ich ľudia ušijú sami. Handerné.

 

A umývanie rúk. Slovensko to dokáže zabezpečiť, lebo to stačí vyhlásiť v médiách.

 

Koľko máme liekov ktoré spomínal p. Krčméry – pre populáciu? Kto ich dostane?

Tajné. Ak by som bol paranoik, povedal by som, že sú rezervované pre “našich ľudí”.

 

Politici predošlí aj súčasní stále nechápu situáciu. Úmrtnosť v Taliansku je 11%, v Španielsku 8,5%, priemer EÚ je 6,3%.

 

Budeme svedkami veľkého “Kto to mohol tušiť?” – bez potrestania vinníkov.

 

Politici, spamätajte sa a konajte, inak Slovensko – ako zďaleka nie prvý krát bude v negatívnych rebríčkoch na popredných miestach.

Sulík (SaS) ničí malých podnikateľov – aby poslúžil tým veľkým

01.05.2020

Ako inak sa dá rozumieť tomu, keď Sulík chce aby malí podnikatelia platili nájomné zo zatvorených obchodov kšeftárom s nájmami? No ale malí podnikatelia keďže majú uzavreté prevádzky nemajú nájom z čoho platiť. Ako to Sulík navrhuje riešiť? No socializáciou strát kšeftárov s nájmami: MÁ TO ZAPLATIŤ ŠTÁT, ČIŽE MÁME TO ZAPLATIŤ MY. Alebo nekompetentným [...]

Nová – neznáma – fáza vývoja pandémie

29.04.2020

Po mesiacoch spočiatku veľmi znepokojivého vývoja pandémie v Európe, kedy prichádzali desivé obrázky z Talianska, a Merkelová oznamovala 60 percentné nakazenie Nemecka dochádza k útlmu vývoja. Graf štátov V4 vyzerá pekne: Zdroj: http://datax.epizy.com/ Hlavným problémom je, že Európa nevie, čím je tento útlm daný. Či postupným premorením obyvateľstva, [...]

Dôchodcovia – čo by ste radšej? Počkať trocha pred obchodom, alebo zomrieť na zápal pľúc bez pomoci?

29.04.2020

Odpoveď na otázku sa zdá byť jednoduchá. Ale nie je to tak. Video ukazujúce čakajúcich dôchodcov pred obchodom vonku v rade a frfľajúcich dôchodcov na túto otázku odpovedá tak, že im je milšie zomierať na obojstranný zápal pľúc bez pomoci – v preťaženom zdravotníctve. Zrejme človek ktorý sa momentálne cíti byť zdravý myslí na svoj bachor [...]

Lucia Kurilovská

Kurilovská: Na čele prokuratúry by mal stáť prokurátor

03.06.2020 09:00

Medzi prokurátormi sú v súčasnosti ľudia, ktorí by boli vhodnými kandidátmi, hovorí rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia Kurilovská. Ktorí to sú?

Washington garda DC vojaci floyd

Pentagón presunul do okolia Washingtonu 1600 vojakov

03.06.2020 08:12

Vo viacerých amerických mestách pokračovali protesty proti policajnému násiliu, rasizmu a zákazu vychádzania.

Petro Porošenko

Porošenko zbohatol. Obrazy mu vzali, pošlú ho za mreže?

03.06.2020 08:00

Petro Porošenko sa vrátil na zoznam ukrajinských dolárových miliardárov. Na druhej strane, staronový miliardár má opletačky s vyšetrovateľmi.

Pensylvania primárky USA

Biden a Trump vyhrali primárky v siedmich štátoch

03.06.2020 06:42

Joe Biden a Donald Trump zvíťazili v prezidentských primárkach vo všetkých siedmich štátoch, kde sa v utorok hlasovalo.

jhpi

...budúcnosť už nie je čo bývala...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 57
Celková čítanosť: 223155x
Priemerná čítanosť článkov: 3915x

Autor blogu