Založ si blog

Nová – neznáma – fáza vývoja pandémie

Po mesiacoch spočiatku veľmi znepokojivého vývoja pandémie v Európe, kedy prichádzali desivé obrázky z Talianska, a Merkelová oznamovala 60 percentné nakazenie Nemecka dochádza k útlmu vývoja.

 

Graf štátov V4 vyzerá pekne:

Zdroj: http://datax.epizy.com/

 

Hlavným problémom je, že Európa nevie, čím je tento útlm daný.

Či postupným premorením obyvateľstva, ktorému sa neovládateľné liberálne demokracie ťažko vyhnú, alebo karanténnymi opatreniami – ktoré rovnako značná časť spoločnosti uplatnila.

 

Preto viaceré krajiny pristupujú k pokusu zistiť stav premorenia spoločnosti, čo je úplným základom pre ďalší postup. Jedna z menších krajín EÚ sa rozhodla pre úplné otestovanie spoločnosti.

 

Aj toto zistenie je problematické. Ako ukazujú prvé výsledky čiastočného zisťovania tohto stavu v ČR, zisťovanie protilátok ako indikátora že človek prekonal ochorenie nemusí na túto otázku vôbec odpovedať. Ako tvrdia odborníci ČR, aj človek ktorý ochorenie prekonal nemusí vykazovať prítomnosť protilátok IgG/IgM. Na toto zistenie by bolo – podľa odborníkov v ČR – potrebné zisťovať bunkovú imunitu. V tejto chvíli nie je známe, či takéto testovanie je v silách západnej demokracie možné, prinajmenšom v dohľadnom čase. Aj tie jednoduché testy nám vyrábajú číňania.

 

Vyzerá to, že “vyspelé západné demokracie” majú k dispozícii len to najprostejšie riešenie – jednoducho uvoľniť opatrenia a sledovať čo sa stane. WHO upozorňuje na riziká príliš rýchleho odstraňovania opatrení.

 

Väčšina výziev na rýchle otvorenie spoločnosti a pocit víťazstva je založená na neschopnosti uvedomiť si, že útlm môže byť spôsobený súčasnými opatreniami – nech už to je akokoľvek ľahko pochopiteľné. Nenadarmo si Nicholas Taleb v Čiernej labuti robí z vedcov srandu a robí z nich hlupákov, pretože hlúposť nie je doménou len nevzdelancov – šíri sa ako koronavírus – je v každej vrstve – ako som si včera čítal nejaký FB status slovenského odborníka, o ľudoch z kategórie Sulík už vôbec nehovoriac – to sú sociopatickí extrémisti. To samozrejme neplatí všeobecne – mnoho ľudí je úctyhodne rozumných. Akurát sa strácajú v dave tých ostatných.

 

Čaká nás zaujímavá doba.

 

Čo za neuveriteľnú hlúposť je to „slovné hodnotenie“ „absolvoval“ na vysvedčení?

30.06.2020

Dnes som videl vysvedčenie žiaka 2. stupňa základnej školy. Za prvý polrok so slovným hodnotením typu „výborne“, „veľmi dobre“ atď. Je to slovný prepis číselnej známky, ktorá nesie informáciu o tom, aké výsledky žiak v jednotlivých predmetoch dosahoval. Čo som našiel za hodnotenie ku koncu školského roka? Je tam tzv. „slovné [...]

Sulík (SaS) ničí malých podnikateľov – aby poslúžil tým veľkým

01.05.2020

Ako inak sa dá rozumieť tomu, keď Sulík chce aby malí podnikatelia platili nájomné zo zatvorených obchodov kšeftárom s nájmami? No ale malí podnikatelia keďže majú uzavreté prevádzky nemajú nájom z čoho platiť. Ako to Sulík navrhuje riešiť? No socializáciou strát kšeftárov s nájmami: MÁ TO ZAPLATIŤ ŠTÁT, ČIŽE MÁME TO ZAPLATIŤ MY. Alebo nekompetentným [...]

Dôchodcovia – čo by ste radšej? Počkať trocha pred obchodom, alebo zomrieť na zápal pľúc bez pomoci?

29.04.2020

Odpoveď na otázku sa zdá byť jednoduchá. Ale nie je to tak. Video ukazujúce čakajúcich dôchodcov pred obchodom vonku v rade a frfľajúcich dôchodcov na túto otázku odpovedá tak, že im je milšie zomierať na obojstranný zápal pľúc bez pomoci – v preťaženom zdravotníctve. Zrejme človek ktorý sa momentálne cíti byť zdravý myslí na svoj bachor [...]

Smer /  Ladislav Kamenický / Robert Fico / Juraj Blanár / Jaroslav Baška /

Smer bude mať v sobotu snem, Fico kandiduje na šéfa

13.07.2020 11:48

Snem strany Smer, na ktorom majú voliť predsedu, troch podpredsedov a generálneho manažéra, bude v sobotu 18. júla.

Camille Abello

Francúz obvinený zo zneužitia 305 detí spáchal vo väzení v Indonézii samovraždu

13.07.2020 11:29

Podľa indonézskych zákonov na ochranu maloletých mu hrozil trest smrti.

Štrba, parkovanie, Štrbské pleso

Štrba: Miestni hovoria nie novému parkovisku

13.07.2020 11:00

Problém s výstavbou parkovacieho domu je kameňom úrazu na Štrbskom Plese. Obyvatelia na verejnom zhromaždení odmietli aj ďalšie zásahy do chránenej lokality.

alkohol tester

Opitý vodič narazil do jazdcov na koňoch

13.07.2020 10:45

Poriadne opitý 50-ročný vodič narazil do jazdcov na koňoch. Nehoda sa stala v nedeľu večer v Dolnej Porube v okrese Trenčín.