Založ si blog

Nová – neznáma – fáza vývoja pandémie

Po mesiacoch spočiatku veľmi znepokojivého vývoja pandémie v Európe, kedy prichádzali desivé obrázky z Talianska, a Merkelová oznamovala 60 percentné nakazenie Nemecka dochádza k útlmu vývoja.

 

Graf štátov V4 vyzerá pekne:

Zdroj: http://datax.epizy.com/

 

Hlavným problémom je, že Európa nevie, čím je tento útlm daný.

Či postupným premorením obyvateľstva, ktorému sa neovládateľné liberálne demokracie ťažko vyhnú, alebo karanténnymi opatreniami – ktoré rovnako značná časť spoločnosti uplatnila.

 

Preto viaceré krajiny pristupujú k pokusu zistiť stav premorenia spoločnosti, čo je úplným základom pre ďalší postup. Jedna z menších krajín EÚ sa rozhodla pre úplné otestovanie spoločnosti.

 

Aj toto zistenie je problematické. Ako ukazujú prvé výsledky čiastočného zisťovania tohto stavu v ČR, zisťovanie protilátok ako indikátora že človek prekonal ochorenie nemusí na túto otázku vôbec odpovedať. Ako tvrdia odborníci ČR, aj človek ktorý ochorenie prekonal nemusí vykazovať prítomnosť protilátok IgG/IgM. Na toto zistenie by bolo – podľa odborníkov v ČR – potrebné zisťovať bunkovú imunitu. V tejto chvíli nie je známe, či takéto testovanie je v silách západnej demokracie možné, prinajmenšom v dohľadnom čase. Aj tie jednoduché testy nám vyrábajú číňania.

 

Vyzerá to, že “vyspelé západné demokracie” majú k dispozícii len to najprostejšie riešenie – jednoducho uvoľniť opatrenia a sledovať čo sa stane. WHO upozorňuje na riziká príliš rýchleho odstraňovania opatrení.

 

Väčšina výziev na rýchle otvorenie spoločnosti a pocit víťazstva je založená na neschopnosti uvedomiť si, že útlm môže byť spôsobený súčasnými opatreniami – nech už to je akokoľvek ľahko pochopiteľné. Nenadarmo si Nicholas Taleb v Čiernej labuti robí z vedcov srandu a robí z nich hlupákov, pretože hlúposť nie je doménou len nevzdelancov – šíri sa ako koronavírus – je v každej vrstve – ako som si včera čítal nejaký FB status slovenského odborníka, o ľudoch z kategórie Sulík už vôbec nehovoriac – to sú sociopatickí extrémisti. To samozrejme neplatí všeobecne – mnoho ľudí je úctyhodne rozumných. Akurát sa strácajú v dave tých ostatných.

 

Čaká nás zaujímavá doba.

 

Epidemiológovia navrhovali prísnejšie opatrenia. Matovič ich zasa zúžil.

23.10.2020

Tak ako Matovič pobabral epidemiologickú situáciu úplným otvorením ekonomiky v septembri, následne ich zmäkčovaním pri svadbách a športoch (čím dostal Slovensko do pravdepodobne najhoršej situácie v EÚ), urobil tú chybu znova. Znova zaviedli menej účinné opatrenia než odporučili ODBORNÍCI. Už zasa Matovič nerešpektuje odborníkov, ale električkových [...]

Prečo sa hráme na premiantov? Neverí tomu nikto.

04.10.2020

Ako je to so Slovenským premiantstvom? Premiér(i) a politici v súvislosti s pandémiou často opakujú, že sme boli “premianti” v nízkom počte nakazených. Len skutočne mdlá myseľ to môže myslieť vážne. Rozhodne tomu neverí nikto v zahraničí a na Slovensku tomu neverí nikto príčetný. Krajina ktorá snáď ešte nikdy nebola skutočným premiantom v [...]

Keď niečo funguje, zrušme to

26.08.2020

Taký je štandard pofidérnych vlád, a myslenia ľudí, keď nechápu, že v tejto krajine BOLA ohľadne pandémie dobrá situácia kvôli mäkučkým opatreniam, na ktorých sa ešte aj podnikatelia radostne nabalili. Začalo sa tliachať, skončili sa tie mäkučké opatrenia a začína september, prenášači nabehnú do vlakov, autobusov a trolejbusov a začne súbeh koronavírusu, angín a [...]

Covid-19 / Koronavírus /

Križan: Nárok na pandemickú PN nie je. Pre medzeru v zákone

24.10.2020 10:00

Po prvej vlne celoplošného testovania budeme môcť ísť do práce, len ak budeme mať negatívny výsledok testu.

NAKA špeciálny prokurátor Kováčik

Na Dušana Kováčika podal prokurátor ÚŠP návrh na vzatie do väzby

24.10.2020 08:59, aktualizované: 09:06

Návrh na väzobné stíhanie podal prokurátor aj na vysokého policajného funkcionára Norberta Pakšiho.

Tvrdošín, plaváreň

Ako prebiehalo testovanie - deň prvý? V pokoji

24.10.2020 08:30

Občas ostrejšie slovo, ale ľudia disciplinovane čakali v radoch, aby sa mohli dať otestovať. Viac-menej všade prebiehal prvý deň v pokoji.

súd, exekútor, paragraf

Súd vzal do väzby obvinených v akciách Terra a Zemepán

24.10.2020 08:12, aktualizované: 08:49

Dve osoby, zadržané na začiatku týždňa, sú obvinené zo zločinu prijímania úplatku a iné.