Založ si blog

Podnikatelia nás všetkých ročne okradnú o 2 miliardy eur

Na HN bola 23. 8. 19 diskusia šéfredaktorky HN Marcely Šimkovičovej s Druckerom.

Bavili sa o rôznych veciach ohľadne Druckerovej aktivity so založením strany.

Drucker z môjho pohľadu hovorí rozumne, logicky a konzistentne, a som jeho potencionálnym voličom, hoci mi je jasné, že tým pádom je neprijateľný pre väčšinu – spravidla konzumujúcu FB, Instagram, a tzv. „mainstreamové médiá“.

Jednoduchá ale poslušná šéfredaktorka HN kládla obvyklé inteligenčne perfídne otázky typu „s kým pôjdete a s kým nepôjdete“, čo je štandard slovenského novinára urážajúci každého inteligentného človeka, čiže v tejto krajine málokoho.

 

Bola tam chvíľa, kedy sa šéfredaktorka začala točiť ako had. Bolo zrejmé, ako jej vadí na tú tému viesť akýkoľvek rozhovor a chcela čím skôr tému zmeniť.

Bola to informácia Druckera že podnikatelia ročne odvedú ročne o 2 miliardy EUR menej ako by mali (VAT gap).

„Ale už sa to zlepšuje, to treba zasa povedať“ reagovala poslušná slúžtička podnikateľov na informáciu, ktorá znamená že podnikatelia nás ročne okrádajú o 2 miliardu EUR a robia to už 30 rokov a najskôr to bolo predtým ešte horšie, pretože kontrolné daňové výkazy a tlak na znižovanie okrádania podnikateľmi sa podstatne zvýšil až za Fica.

Drucker novinárke odpovedal, že „teraz sa ten VAT gap znova zvýšil“.

A šéfredaktorka túto gigantickú rozkrádačku okomentovala „ako priestor tam určite je….“,

a potom zamudrovala že „to je veľká téma o tom ako prečo podvádzajú, ako podvádzajú, ako to celé funguje…..“

 

Takže milá pani šéfredaktorka.

Každý blbec na slovensku si dokáže vymyslieť tisíc päťsto falošných dôvodov na to prečo radšej okradnúť štát a kúpiť si haciendičku v španielsku.

Dane nie sú voliteľné a ak ich podnikateľ neodvedie, nechá si peniaze ktorá mu nepatria a stáva sa tak zlodejom. A to takým zlodejom, čo má tú drzosť využívať služby štátu ale neplatí za ne. Čiže sprostý zlodej.

Ak má podnikateľ pocit že niečo nie je v poriadku – lebo mu napríklad prisprostastý prezident povedal že toto je mafiánsky štát, alebo oligarchami kúpené média nahučali lži o katastrofickosti štátu, stále to nie je dôvod kradnúť dane.

Tu len doplním, že podnikateľ nielenže okráda na daniach. Podľa štatistík EÚ je podiel miezd na nákladoch slovenského podnikateľa v rámci EÚ podpriemerný. To znamená, že podnikateľ okráda aj na mzdách.

Podnikateľ to ale neurobí tak, že to čo ukradne na daniach dá zamestnancom. On okradne štát aj zamestnancov a nechá si to. Nazýva to „zisk“ a „šikovnosť“.

 

A deje sa to 30 rokov. Zmizli tu peniaze, za ktoré za bývalého režimu postavili sídliská, školy, nemocnice, športoviská, priemysel.

A toto šéfredaktorka „mienkotvorného“ denníka okomentuje ako „ako priestor tam určite je“.

 

A potom sa divíme, že tu je nárast radikalizmu. Áno – kvôli takejto „normalite“ a „slušnosti“, kedy sa na masívnu desiatky rokov trvajúcu rozkrádačku povie „ako priestor tam určite je“ a hlavne rýchlo zmeniť tému.

Prečo je bankový odvod sprostosť?

06.11.2019

Odsledoval som si Ficove zdôvodnenie zvýšenia bankového odvodu. Len pár dní predtým som platil poistku na auto, ktorá bola zvýšená presne o zavedenú novú daň vo výške 8%. Na výzve na viac »

Postrehy o súdnictve

25.10.2019

Došlo - po 30 rokoch aj na súdnictvo. V Nemecku riešili problém sudcov zrušením všetkých sudcov zo socializmu. Na Slovensku nedošlo k žiadnej očiste súdnictva a to po pokrivení komunizmom viac »

Nový slovenský premiér

06.10.2019

Citujem z verejného média: Truban na videu v rámci svojej prednášky poslucháčom okrem iného hovorí o "hekovaní" mozgu. "Hľadal som, či už neexistuje nejaký spôsob hekovania, ktorý náš viac »

francúzsko, štrajk

Francúzska vláda rokuje o návrhoch dôchodkovej reformy, protesty pokračujú

24.01.2020 12:49

Vlna štrajkov zachvátila celé Francúzsko a trvá už 51 dní.

voľby, volebná miestnosť, hlasovací lístok, urna

Niektorí voliči v zahraničí dostali chybné zásielky s hlasovacími lístkami

24.01.2020 12:37

Ministerstvo vnútra zaznamenalo zatiaľ za celú SR štyri oznámenia o chybných zásielkach s hlasovacími lístkami pre voličov v zahraničí.

parlament

Predvolebné pytačky. Kto s kým a proti komu?

24.01.2020 12:00

Takmer všetky prieskumy verejnej mienky z posledných mesiacov ukazujú, že v budúcej Národnej rade by malo pôsobiť až deväť strán.

Irak Bagdad Protest

Stovky ľudí protestovali v Bagdade proti americkej vojenskej prítomnosti

24.01.2020 11:54

Od rána zaznievali v centre Bagdadu z ampliónov heslá ako "Nie Amerike!"

jhpi

...budúcnosť už nie je čo bývala...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 70537x
Priemerná čítanosť článkov: 3527x

Autor blogu

Kategórie