Založ si blog

Dosiahli sme ďalší míľnik

Tak sme dosiahli ďalší míľnik.
To, čo v rámci slobody slova bolo možné kedysi povedať, napríklad že istá skupina občanov niečo zneužíva, je už dnes trestným činom. A povedať o tejto skupine ľudí že niečo zneužívajú znamená, že ste fašista.

Sú to nové pravidlá. Pravidlá strachu, intolerancie k slobode slova, postihovania s vysokou pravdepodobnosťou zvyšovania intenzity.
Sú tu skupiny obyvateľov, o ktorých nemožno povedať že niečo zneužívajú. Vytráca sa sloboda slova, a nahrádza sa perzekúciou za vyjadrenie názoru.

Mediálna agenda obhajujúca súdne rozhodnutie a perzekúciu opačného názoru bola neuveriteľne prihlúpla.
1. Daná skupina vraj poberá LEN necelé percento verejných výdavkov. Ale verejné výdavky štátu sú obrovské zdroje – aj vo výške 1%. Jediným serióznym porovnaním je porovnanie pomerné, povedzme percentuálnym porovnaním s inými skupinami obyvateľstva.

2. Vraj ide o paušalizujúci prejav, kolektívnu vinu, ak niekto povie „Skupina ľudí X je taká či onaká“.
Na tomto zamrzí tá prízemnosť takejto argumentácie a nutnosť vysvetľovať základné veci.
Ak povieme „Slovenské ženy sú krásne“, nemyslí sa tým že všetky. Každému je jasné, že je medzi nimi množstvo škarediek, ale v značnej / významnej miere to vyjadrenie – ako Slováci tomu radi veria – platí.
Ak niekto povie že „Poľské potraviny sú nekvalitné“, zasa sa tým nemyslí že všetky. Každému je jasné, že je medzi nimi množstvo kvalitných, ale v danom kontexte doby (cestná soľ, chorý dobytok, …) to tak vyzerá – majú potenciál a vyššiu pravdepodobnosť nekvality.
Nie je možné v prípade krásnych slovenských žien byť celkom presný a vymenovať všetky pekné alebo tie ktoré pekné nie sú.

Nikdy nie je možné pri takýchto hromadných vyjadreniach vymenovať všetkých, lebo len to je presné. A toto objavitelia „ale to je kolektívna vina!“ nechápu, pričom nám oznamujú len to, že objavili – že vždy existujú výnimky.

Vyjadrenie „Slovenské ženy sú krásne“ je skratkou ktorá implicitne počíta aj s výnimkami, pretože tie EXISTUJÚ VŽDY a predpokladá sa tá miera inteligencie že to je zrejmé.
Analogicky s vyjadrením o zneužívaní niečoho nejakou skupinou.

Rozumiem snahe nejakej skupiny nejakých ľudí – ktorých nikto nevolil a nikto nevie kým sú – o „vylepšovanie“ spoločnosti podľa ich predstáv.
Ale tieto snahy už dostávajú fašizoidný charakter, kedy už zjavne končí sloboda slova a prichádza teror presadzovania a vnucovania jedinej pravdy.

A bude to pokračovať a bude horšie. Už teraz si spoločnosť začala uvedomovať, že sa začala báť povedať svoj názor rovnako, ako za komunizmu.

 

Ad Ficove vyjadrenia k téme – Fico sa vyjadril presne, neobhajuje fašizmus ani náznakom, a na pochopenie toho čo povedal postačuje vedieť čítať / počúvať s porozumením.
To je ten predmet, s ktorým už dnes majú žiaci – a viditeľne nielen oni – veľký problém.
Ale v prípade Fica už skôr nejde o problém čítania s porozumením.
Je to len pokračovanie honu na čarodejnice pripomínajúce fašistické či komunistické vykonštruované monsterprocesy, kedy akékoľvek vyjadrenie obvineného je absurdne znásilnené a prekrútené.

Niekým, kto nebol volený a nemá mandát občanov tejto krajiny na tvorbu jedinej pravdy.

Takisto si myslím, že tento nový míľnik prinesie viac hlasov Kotlebovi, z čoho nemám nijakú radosť, a všetci mudrlanti ktorí obhajujú obmedzovanie slobody slova a hon na čarodejnice budú po voľbách zápalisto vysvetľovať ako je zasa na vine Fico, alebo splietať tradične mimoriadne prihlúple domnienky – neschopní a neochotní uznať si svoju vinu.

 

Poznámka:

Keďže je nutné počítať s masívnou neschopnosťou porozumieť napísanému textu, explicitne uvádzam, že fašizmus – v akejkoľvek forme – je číre zlo.

Čo za neuveriteľnú hlúposť je to „slovné hodnotenie“ „absolvoval“ na vysvedčení?

30.06.2020

Dnes som videl vysvedčenie žiaka 2. stupňa základnej školy. Za prvý polrok so slovným hodnotením typu „výborne“, „veľmi dobre“ atď. Je to slovný prepis číselnej známky, ktorá nesie informáciu o tom, aké výsledky žiak v jednotlivých predmetoch dosahoval. Čo som našiel za hodnotenie ku koncu školského roka? Je tam tzv. „slovné [...]

Sulík (SaS) ničí malých podnikateľov – aby poslúžil tým veľkým

01.05.2020

Ako inak sa dá rozumieť tomu, keď Sulík chce aby malí podnikatelia platili nájomné zo zatvorených obchodov kšeftárom s nájmami? No ale malí podnikatelia keďže majú uzavreté prevádzky nemajú nájom z čoho platiť. Ako to Sulík navrhuje riešiť? No socializáciou strát kšeftárov s nájmami: MÁ TO ZAPLATIŤ ŠTÁT, ČIŽE MÁME TO ZAPLATIŤ MY. Alebo nekompetentným [...]

Nová – neznáma – fáza vývoja pandémie

29.04.2020

Po mesiacoch spočiatku veľmi znepokojivého vývoja pandémie v Európe, kedy prichádzali desivé obrázky z Talianska, a Merkelová oznamovala 60 percentné nakazenie Nemecka dochádza k útlmu vývoja. Graf štátov V4 vyzerá pekne: Zdroj: http://datax.epizy.com/ Hlavným problémom je, že Európa nevie, čím je tento útlm daný. Či postupným premorením obyvateľstva, [...]

Ružín, čistenie, kombajn

Ružín je zaplavený odpadom, nádrž čistil špeciálny kombajn

05.08.2020 22:00

Čistenie vodnej nádrže Ružín stojí Slovenský vodohospodársky podnik ročne 60- až 80-tisíc eur. Teraz im pomohol špeciálny stroj.

libanon bejrút výbuch trosky

Libanon: Rozbuška či spúšťač očistnej katarzie

05.08.2020 18:42

Keby niekto chcel poslať Libanon do horúceho pekla, nemohol by si vybrať vhodnejší okamih.

bratislava povodeň riziko shmu

V Bratislave sa môže vyskytnúť povodeň, varuje SHMÚ

05.08.2020 14:15

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre hlavné mesto výstrahu prvého stupňa.

jankovská

Jankovská ostáva za mrežami, Cvikovej súd vyhovel

05.08.2020 14:05, aktualizované: 16:05

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská je obvinená z trestných činov podplácania a prijímania úplatku.

jhpi

...budúcnosť už nie je čo bývala...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 233792x
Priemerná čítanosť článkov: 4031x

Autor blogu