Založ si blog

Neuveriteľné vykrádačky v zdravotníctve

Hoci je každému, kto má čo i len trocha rozumu v hlave zreteľne jasné, že po tom ako pravica rozpredala zdravotníctvo a to sa stalo predmetom perfídneho zarábania na nemocných, sú rozkrádačky s dôsledkom zabíjania občanov tejto krajiny na dennom poriadku. Spomeňme si len ako Pentliarik z vlády Radičovej priniesol „druhú najnižšiu cenu lieku“, dôsledkom čoho bolo, že sa lieky nedávali slovenským chorým, ale šli na kšeft, reexport. Dôsledkom bolo vraždenie Slovákov, lebo reexport znamenal že lieky nedostali slovenskí občania platiaci si zdravotné poistenie – proste svoj liek nezohnali.

 

Včera ma dostala do kolien táto správa z HN – zrejme nedopatrením sa dostala do médií, „našťastie“ si ju nevšimol nikto, ani diskusia k tomu nebola:

Článok na HN si ľahko dogooglite poľa časti vyššie uvedeného textu.

Tak nie len že liek je drahý ako taký. Pre nás, pre Slovákov je dvojnásobne drahý aj v porovnaní s bohatými krajinami. (Ono, keď je tu možný taký paškvil ako Sulíkova „rovná daň“, ktorá radikálne zvýšila dane za potraviny občanom len aby sa daň znížila podnikateľom, nemožno sa diviť že podnikatelia s úplatnými úradníkmi tu páchajú akokoľvek sprosté zverstvá – proti obyvateľstvu)

Toto podliezlo u mňa bez tak nízku laťku toho ako sa tu vykráda zdravotné poistenie na nepochopiteľne zločinnú úroveň.

Za toto sú zodpovedné konkrétne osoby, ktoré sú buď nekonečne nekompetentné alebo nekonečne amorálne.

Tieto osoby by mali odniesť trestnoprávnu zodpovednosť a prokuratúra by mala konať.

Je vysoko pravdepodobné, že toto nebude jediný prípad.

90% našeho zdravotného poistenia ide na platy lekárov (a ďalšieho personálu), ktorých priemerná spoľahlivá diagnostická kompetencia končí na identifikácii otvorenej zlomeniny, a zbytok peňazí je vykrádaný vyššie uvedenými metódami, aké dokáže vymyslieť len „podnikateľ“ a úplatný úradník.

Mudr. nejaký doktor vo víkendovej diskusii ako vždy tliachal, ako dávame málo do zdravotníctva – ako výhovorku na katastrofický stav zdravotníctva po jeho rozpredaji podnikateľom.

Ale aj z tohoto je vidno, že to nie je o množstve peňazí: ak dáme do zdravotníctva 10x viac, zlodeji si nájdu spôsob, ako Iomeron predávať na slovensku 10x drahšie ako v okolitých krajinách a nezmení sa vôbec nič.

 

Prokuratúra a súdy, pošlite už prvých 1000 mega zlodejov v zdravotníctve do basy, lebo len tomuto signálu títo zlodeji veria.

Čo za neuveriteľnú hlúposť je to „slovné hodnotenie“ „absolvoval“ na vysvedčení?

30.06.2020

Dnes som videl vysvedčenie žiaka 2. stupňa základnej školy. Za prvý polrok so slovným hodnotením typu „výborne“, „veľmi dobre“ atď. Je to slovný prepis číselnej známky, ktorá nesie informáciu o tom, aké výsledky žiak v jednotlivých predmetoch dosahoval. Čo som našiel za hodnotenie ku koncu školského roka? Je tam tzv. „slovné [...]

Sulík (SaS) ničí malých podnikateľov – aby poslúžil tým veľkým

01.05.2020

Ako inak sa dá rozumieť tomu, keď Sulík chce aby malí podnikatelia platili nájomné zo zatvorených obchodov kšeftárom s nájmami? No ale malí podnikatelia keďže majú uzavreté prevádzky nemajú nájom z čoho platiť. Ako to Sulík navrhuje riešiť? No socializáciou strát kšeftárov s nájmami: MÁ TO ZAPLATIŤ ŠTÁT, ČIŽE MÁME TO ZAPLATIŤ MY. Alebo nekompetentným [...]

Nová – neznáma – fáza vývoja pandémie

29.04.2020

Po mesiacoch spočiatku veľmi znepokojivého vývoja pandémie v Európe, kedy prichádzali desivé obrázky z Talianska, a Merkelová oznamovala 60 percentné nakazenie Nemecka dochádza k útlmu vývoja. Graf štátov V4 vyzerá pekne: Zdroj: http://datax.epizy.com/ Hlavným problémom je, že Európa nevie, čím je tento útlm daný. Či postupným premorením obyvateľstva, [...]

Ružín, čistenie, kombajn

Ružín je zaplavený odpadom, nádrž čistil špeciálny kombajn

05.08.2020 22:00

Čistenie vodnej nádrže Ružín stojí Slovenský vodohospodársky podnik ročne 60- až 80-tisíc eur. Teraz im pomohol špeciálny stroj.

libanon bejrút výbuch trosky

Libanon: Rozbuška či spúšťač očistnej katarzie

05.08.2020 18:42

Keby niekto chcel poslať Libanon do horúceho pekla, nemohol by si vybrať vhodnejší okamih.

bratislava povodeň riziko shmu

V Bratislave sa môže vyskytnúť povodeň, varuje SHMÚ

05.08.2020 14:15

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre hlavné mesto výstrahu prvého stupňa.

jankovská

Jankovská ostáva za mrežami, Cvikovej súd vyhovel

05.08.2020 14:05, aktualizované: 16:05

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská je obvinená z trestných činov podplácania a prijímania úplatku.

jhpi

...budúcnosť už nie je čo bývala...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 233827x
Priemerná čítanosť článkov: 4032x

Autor blogu