Založ si blog

Žiadny dotazník na letisku koronavírus nezastaví

Premiér Pellegrini sprísnil kontroly na letisku vypĺňaním dotazníka či kontrolou teploty.

Ide o nefunkčné opatrenie.

 

Darmo niekto vyplní dotazník na letisku, keď je nakazený a infekčný hoci ešte nemá príznaky  a cestou domov nakazí ďalších ľudí. 

 

NESTAČÍ že vystupujúci z lietadla nemá žiadne príznaky, pretože aj tak môže byť nakazený a nakazí mnoho ľudí vo svojej obci – a to nepôjde zastaviť.

 

Letisko je významná vstupná brána, tam sa to dá obmedziť.

 

Skúste urobiť niečo skutočne funkčné a to je to, že každý sa podrobí testu na prítomnosť vírusu a opustí letisko až vtedy, keď sa ukáže že nie je nakazený. Bez výnimky.

 

Dohodnite sa na tomto opatrení v rámci V4 aj s Rakúskom, nech zabezpečí to isté.

 

Praha dnes prišla s informáciou o vyhradení brány s cieleným screeningom.

V ČR zaviedli tel. číslo pre ľudí kde sa môžu informovať. Čo tu? NIČ. Len vyplnenie dotazníka. Ľudia naozaj nevedia čo robiť v prípade náhleho problému – nabehnúť do čakárne medzi ostatných? Volať záchranku? Je tam niekto aspoň trocha pripravený a kompetentný?

 

99% ľudí bude tliachať dôvody prečo to nejde. Nehľadajte prečo to nejde, ale hľadajte prečo to ide. Použite mozgy.

Urobte viac ako vyplnenie lajstra.

 

V každom prípade je čas konať a to nielen formálne.

 

Koronavírus – drakonický rozdiel medzi mediálnymi vyhláseniami a realitou

30.03.2020

Najskôr si prečítajte tento príbeh. Je čerstvý. Podobných nájdete viacero. https://www.dalito.sk/viola-z-nemocnice-ako-to-v-zdravotnictve-nefunguje-a-uz-vobec-pocas-covid-19/ Drastický rozdiely medzi mediálne prezentovanou pripravenosťou a realitou. Slovenské zdravotníctvo dlhodobo prezentuje svoju selektívnu schopnosť niekoho z X ľudí liečiť za schopnosť a [...]

Koronavírus – a kšefty začali

29.03.2020

Slovensko vraj nepotrebuje rýchlotesty. Česko ich vezme všetkými desiatimi a hneď. Anglicko na rýchlotestoch chce založiť rozbeh ekonomiky. Rýchlotesty totižto detegujú aktívne protilátky COVID-19 IgM a IgG v ľudskej plazme, sére alebo celej krvi. Dokážu teda určiť, či niekto už má protilátky proti COVID-19 a teda prekonal nákazu, získal imunitu, a môže sa bez [...]

Koronavírus – zodpovedným stále nedochádza, čo sa blíži

28.03.2020

Zodpovední a elity netušili koľká bije v decembri / januári, napriek jasným dátam z Číny. A dnes sme v presne tej istej situácii. Zodpovední a elity už zasa netušia, a robia nedostatočné opatrenia. Znova a znova sa prezentujú vyjadrenia a dúfania naznačujúce, že ak to skončilo v Číne, skončí to len tak pre nič za nič aj tu. Napriek tomu čo sa už dlho [...]

Ide o pravdu s Milošom Nemečkom

Ide o pravdu s Milošom Nemečkom: Ako vírus mení životy seniorov

31.03.2020 13:00

Sú opatrenia na ochranu seniorov dostatočné a ako to zmení ich životy, nielen teraz, ale aj neskôr? Ide o Pravdu s Milošom Nemečkom.

Prešov / panelák / plyn / výbuch /

Súd prepustil troch obvinených pre výbuch plynu v Prešove

31.03.2020 12:48

Traja živnostníci obvinení v súvislosti s minuloročným výbuchom plynu na Mukačevskej ulici v Prešove tak budú stíhaní na slobode.

Vladimír Krčméry

Krčméry: Pendleri sú časovaná bomba, musíme to zastaviť

31.03.2020 12:30

Dôležitý nebude vrchol pandémie, ale dynamika nárastu ochorení. „Lepší pre Slovensko je oblý hrebeň ako Mount Everest,“ tvrdí infektológ Vladimír Krčméry.

štvorkoalícia / Matovič / Sulík / Remišová / Kollár /

Koaličná dohoda by mala byť podpísaná tento týždeň

31.03.2020 12:07

Povedal to predseda vlády Igor Matovič, ktorý avizoval jej podpísanie poslancami ešte minulý týždeň. Následne chce znenie koaličnej dohody zverejniť.

jhpi

...budúcnosť už nie je čo bývala...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 189236x
Priemerná čítanosť článkov: 3785x

Autor blogu